5 zasad pielęgnacji noworodka

Niemowlak leżący na kocyku

5 zasad pielęgnacji noworodka

Pielęgnacja nowonarodzonego dziecka to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Skóra maluszka jest niezwykle wrażliwa na wszelkie bodźce, a jej nadal rozwijająca się struktura sprawia, że wymaga ona szczególnej ochrony. Nie martwcie się jednak – to nie takie trudne! Poznajcie 5 zasad, którymi warto się kierować dbając o skórę najmłodszych członków waszej rodziny. Z odpowiednimi kosmetykami - pielęgnacja skóry niemowlęcia nie będzie dla Was już problemem.

 

  1. Wybierajcie kosmetyki o naturalnym składzie

Delikatna skóra noworodka wymaga naturalnej pielęgnacji, pozbawionej chemicznych środków konserwujących, spieniających czy zapachowych. Mogą one podrażniać ją, a nawet uszkadzać jej delikatne struktury. Wybierając kosmetyki z naturalnych składników, takie jakie znajdziecie w ekipie BabyBoom macie pewność, że korzystacie z tego, co oferuje sama natura. Wykorzystywane są w nich oleje roślinne, pełne składników odżywczych, wspomagających budowę warstwy lipidowej, ale także ekstrakty z roślin, mające działanie kojące i łagodzące oraz oczyszczające. To właśnie takie składniki są potrzebne skórze malucha.

  1. Nawilżajcie skórę malucha

Wiatr, słońce, ogrzewanie – istnieje wiele czynników wpływających wysuszająco na skórę nowonarodzonego dziecka. Ze względu na jej ciągły rozwój nie ma ono jeszcze wystarczających mechanizmów do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia, dlatego stosowanie kosmetyków silnie nawilżających, np. mleczka nawilżającego i olejku pielęgnacyjnego, jest konieczne w pierwszych miesiącach jego życia. Co więcej, naturalne olejki tworzą barierę ochronną na skórze, wspierając tym samym działanie warstwy lipidowej, która nie jest jeszcze w pełni wykształcona. Nawilżanie skóry możecie rozpocząć już podczas kąpieli z użyciem Żelu Do Mycia Ciałka i Włosków, który stworzony został na bazie inuliny, żelu aloesowego oraz D-pantenolu, co zapewnia nie tylko oczyszczanie skóry i jej nawilżanie, ale także łagodzenie podrażnień. 

  1. Dbajcie o skórę pupy

Pupa malucha, bez względu na rodzaj stosowanych pieluszek, jest stale narażona na kontakt z wilgocią i bakteriami. Warto przedsięwziąć środki, które zapobiegają szkodliwemu działaniu tych czynników. W tym celu sięgnijcie po Kojący Krem Na Pupę, pełen składników ochronnych i łagodzących. Pochodzą one z naturalnych olejów roślinnych i wyciągu z lnu. Dzięki nim krem chroni przed powstawaniem odparzeń, łagodzi istniejące już podrażnienia, wspomaga regenerację uszkodzeń i głęboko nawilża.  

  1. Wspomagajcie warstwę lipidową skóry

Skóra po narodzeniu ciągle się buduje – niektóre jej funkcji i mechanizmy dopiero się kształtują. Jednym z nich jest warstwa lipidowa, która chroni przed działaniem czynników zewnętrznych i przeciwdziała utracie wilgoci, pozwalając zachować właściwy poziom nawilżenia. Bez niej skóra jest sucha i podatna na uszkodzenia. Zanim płaszcz lipidowy się wykształci, musimy go wspomóc, najlepiej Intensywnie Pielęgnacyjnym Olejkiem, który jest kompozycją naturalnych olejów roślinnych. Wspomaga skórę w zachowaniu odpowiedniego nawilżenia, ale jednocześnie ją odżywia i regeneruje. Takie wielostopniowe działanie naturalnych kosmetyków, jest dla skóry bardzo korzystne – zapewnia to kompleksową pielęgnację z użyciem jednego kosmetyku. 

  1. Bądźcie systematyczni/e

Żaden kosmetyk nie będzie miał zadowalającego działania, jeśli nie będzie stosowany systematycznie. Substancje odżywcze i nawilżające trzeba dostarczać skórze noworodka i niemowlęcia w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych – przy myciu, zmianie pieluszki, przed wyjściem na dwór. Zdrowa, prawidłowo i systematycznie pielęgnowana skóra malucha jest miękka, nawilżona i bardziej jędrna, mniej podatna na uszkodzenia. 

Codzienna pielęgnacja skóry maluszka to oczywistość. BabyBoom, najmłodszy w mojej ekipie, sprawi, że będzie to nie tylko obowiązek, ale czysta przyjemność. Co więcej - dbając o dziecko, możecie zadbać także o siebie. Jako zapracowane mamy na pewno docenicie rozwiązania 2 w jednym. Stosując pielęgnacyjny olejek lub wcierając nawilżające mleczko w skórę malucha  pielęgnujecie również własne dłonie, które są narażone na wysuszenie bardziej niż inne miejsca na skórze. 

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem