Skąd się bierze cellulit? Czy wiesz, jak się go pozbyć?

3 dziewczyny stojące tyłem trzymające kosmetyki

Skąd się bierze cellulit? Czy wiesz, jak się go pozbyć?

Cellulit, zwany potocznie pomarańczową skórką – jest zmorą wielu kobiet. Czym on właściwie jest i w jaki sposób powstaje? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować cellulit i jaką funkcję w tym procesie odgrywają kosmetyki do pielęgnacji ciała?

Czym właściwie jest cellulit?

Cellulit to nieprawidłowość związana z budową tkanki podskórnej, związana z gromadzeniem się nierównomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej. Prowadzi to do pojawiania się grudek tłuszczowych, a to z kolei objawia się zewnętrznie nierównościami skóry, przypominającymi z wyglądu skórkę pomarańczy. Zmiany te umiejscowione są zwykle na udach, pośladkach i brzuchu. Niestety, jeśli jesteś kobietą, szanse na to, że masz cellulit, są naprawdę wysokie. Statystki pokazują, że cellulit ma 80% kobiet, a w wieku pomenopauzalnym nawet 90%. Nie jesteś więc sama! Jest wiele czynników wpływających na tworzenie się cellulitu. Głównie jednak to zasługa estrogenu, a także predyspozycji genetycznych.

Jak powstaje cellulit?

Same czynniki genetyczne, choć mają kluczowy wpływ na powstawanie cellulitu, nie decydują o jego pojawieniu się na skórze. Brak aktywności fizycznej, praca siedząca, złe odżywianie – to czynniki mające istotny wpływ na obecność cellulitu. Nie bez znaczenia są także zmiany hormonalne, jakie zachodzą w kobiecym ciele. A tych w życiu każdej kobiety nie brakuje – dojrzewanie, ciąża, menopauza to momenty, kiedy huśtawka hormonalna odczuwalna jest w całym organizmie i wpływa także na powstawanie niechcianej, pomarańczowej skórki.

Jak działają kosmetyki antycellulitowe?

Chcąc skutecznie walczyć z cellulitem musisz działać dwutorowo – od zewnątrz, stosując kosmetyki antycellulitowe, oraz od środka, zmieniając tryb życia i sposób odżywiania. Taka kompilacja metod przynosi największe efekty. Jeśli zastanawiasz się, jak kosmetyki mogą wpływać na redukcję cellulitu, odpowiedź jest prosta – działają one pobudzająco na metabolizm, przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej i stanowią impuls pobudzający regenerację skóry. Moc składników zawartych w kosmetykach antycellulitowych odżywia skórę i poprawia jej naturalne funkcjonowanie, W mojej BodyBoomowej rodzinie znajdziesz produkty, których formuły zostały tak skomponowane, aby łatwo można je było włączyć do codziennej pielęgnacji. Możesz wybrać:

  • suchy olejek do ciała – Pobudzający Ekspert – o działaniu wygładzającym, ujędrniającym oraz regenerującym – to zasługa obecności naturalnych składników, takich jak olej abisyński, perilla czy kawa robusta;
  • mleczko do ciała – Wygładzający Specjalista – to kosmetyk, który rewitalizuje, odświeża i wygładza skórę, a także skutecznie ją uelastycznia, a wszystko to dzięki guaranie, kawie robusta i cytrynie, które znajdują się w jego składzie.

Oba kosmetyki są w wygodnych do aplikacji opakowaniach!

Sprawdź wszystkie kosmetyki anti-cellulite od BodyBoom!

Zwalcz cellulit od środka!

Wspomniałem już, że zwalczanie cellulitu powinno przebiegać dwutorowo. Do odpowiedniej pielęgnacji warto dołączyć zmianę trybu życia - zwiększając aktywność fizyczną. Trzeba także bardziej zwracać uwagę na odżywianie. Duża ilość wody, zwiększenie ilości spożywanych warzyw i owoców oraz ograniczenie mięsa, produktów tłustych i wysoko przetworzonych, ma korzystny wpływ na cały organizm, w tym także na redukcję cellulitu.

A więc zdrowy tryb życia oraz regularnie stosowane wysokiej jakości kosmetyki o antycellulitowym działaniu, mają kluczowe znaczenie dla przywrócenie skórze gładkości i jędrności. Działaj skutecznie i regularnie

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem