Czym są kosmetyki wegańskie?

młoda dziewczyna z małym króliczkiem

Czym są kosmetyki wegańskie?

Wegańskie, naturalne, ekologiczne – przyznaję, że czasem można się pogubić wśród różnych określeń kosmetyków. Dziś opowiem Wam więcej o tym, czym są kosmetyki wegańskie i dlaczego warto je stosować, nawet jeśli nie jesteście wegankami.

Czym charakteryzują się kosmetyki wegańskie?

Produkty do pielęgnacji, które mają wegański skład, zostały stworzone na bazie receptur, które nie zawierają żadnych składników odzwierzęcych. Nie mają też z nimi żadnej styczności. W ich składzie nie znajdziecie:

 • miodu,
 • mleka,
 • lanoliny,
 • koszeliny,
 • wosków naturalnych,
 • jedwabiu,
 • elastyny,
 • kolagenu,
 • jogurtu.

Składniki te są w kosmetykach wegańskich zastąpione innymi o podobnym działaniu. Zwykle są to ekstrakty z roślin oraz naturalne oleje roślinne, które pełne są substancji odżywiających, regenerujących i nawilżających, zapewniając skórze całościową i skuteczną pielęgnację.

Czy wszystkie kosmetyki naturalne są wegańskie?

Zdarza się, że kosmetyki wegańskie są uważane za naturalne i odwrotnie – produkty naturalne za wegańskie. Może być to prawdą, ale nie jest regułą! Nie wszystkie kosmetyki wegańskie są naturalne, bo mogą zawierać składniki syntetyczne, uzupełniające ich działanie. Prawdą jest jednak, że są też produkty wegańskie, a jednocześnie naturalne. Znajdziesz je zarówno w mojej ekipie, jak i ekipie FaceBooma i HairBooma.
A co z kosmetykami naturalnymi? Czy każdy produkt określony mianem „naturalny” można uznać za wegański? Jak już wspomniałem, istnieje mnóstwo składników naturalnych, które pochodzą od zwierząt i są stosowane w kosmetyce, np. kolagen, miód czy jedwab. Jeśli zależy Wam na produktach wegańskich – szukajcie na opakowaniach oznaczeń z tym związanych.

Nie jesteście weganką? To nic!

Czy jest sens stosować kosmetyki wegańskie, jeśli nie jesteście wegankami? Moje doświadczenie pokazuje, że różnorodność roślin jest tak wielka, że wykorzystując ekstrakty i oleje z nich pozyskane, komponuję kosmetyki w pełni funkcjonalne, odpowiadające różnym potrzebom skóry czy włosów. Nie potrzebuję składników odzwierzęcych, aby tworzyć skuteczne receptury. Moje kosmetyki są więc wegańskie i naturalne, a przy tym działają efektywnie, dobroczynnie wpływając na kondycję i wygląd skóry oraz włosów. Nie musicie być wegankami, aby je stosować! Możecie dbać o siebie, jednocześnie odpowiedzialnie podchodząc do środowiska i swojego wpływu na nie. Bez wysiłku – z drużyną BodyBoom, FaceBoom i HairBoom.

A co z testowaniem nowych kosmetyków niewegańskich?

Dziś, nawet jeśli nie jest się weganinem, przykłada się wagę do dobrostanu zwierząt. Podczas gdy nie ma wątpliwości, że przy produkcji kosmetyków wegańskich nie cierpią żadne z nich, możecie się zastanawiać, jak to jest w przypadku innych produktów. Na szczęście zmiany prawne sprawiły, że dziś możecie stosować wszystkie kosmetyki, dostępne na europejskim rynku, bez wyrzutów sumienia. Zgodnie z prawem UE, żadne z nich nie mogą być testowane na zwierzętach. Czy zatem są one bezpieczne? A jeśli tak, to skąd to wiadomo? W ciągu minionych dziesięcioleci wykonano niezliczoną ilość tekstów różnych składników na zwierzętach. Nie ma więc żadnego sensu robienie tego ponownie, narażając zwierzęta na cierpienie. A co z nowymi składnikami? Dziś są inne metody sprawdzania bezpieczeństwa kosmetyków niż testy na zwierzętach. Kupując produkty na terenie Unii Europejskiej, macie pewność, że żadne zwierzę nie ucierpiało przy ich produkcji.

Wegańskie kosmetyki BodyBoom

Od początku swojego istnienia dbam o składy wszystkich kosmetyków w mojej ekipie. Dziś mogę się pochwalić, że wszystkie są naturalne i wegańskie. Możecie więc dbać o swoją pielęgnację, stosując produkty pełne naturalnych substancji roślinnych. Jakie kosmetyki możecie wybrać? W mojej ekipie znajdziecie produkty do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, ułożone w linie, ułatwiające dopasowanie ich do swoich potrzeb. Wśród nich są:

 • różowa seria FaceBoom, zawierająca kosmetyki do pielęgnacji każdego rodzaju cery;
 • fioletowa, rozświetlająca linia FaceBoom SuperStar, także do każdego typu skóry, ale w szczególności zalecana dla cery szarej, odwodnionej, pozbawionej blasku;
 • miętowa gama FaceBoom SeBoom, przeznaczona do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i problematycznej;
 • karmelowa linia FaceBoom Skin Harmony idealna dla skóry odwodnionej, suchej i mieszanej, z oznakami zmęczenia i podrażniania.
 • brązująca linia kosmetyków do ciała od BodyBoom, zapewniająca bezpieczną opaleniznę, efekt skóry delikatnie muśniętej słońce - gwarantowany;
 • różowa gama kosmetyków do pielęgnacji włosów – HairBoom Rice Rehab;
 • niebieska seria produktów przeznaczonych do dbałości o skórę maluszków – BabyBoom.

Wszystkie są kosmetykami naturalnymi i wegańskimi.

Kocham naturę – rośliny i zwierzęta, więc podchodzę do niej odpowiedzialnie, w zrównoważony sposób wykorzystując to, co nam daje i dbając o dobrostan zwierząt!

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem