Demakijaż i oczyszczanie cery mieszanej i tłustej

młoda dziewczyna trzymająca w ręku wodę micelarną

Demakijaż i oczyszczanie cery mieszanej i tłustej

Wiem, że niewiele z Was może się cieszyć, tak zwaną normalną cerą. Niektórzy sądzą nawet, że jest ona mityczna, wszak każda wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a pozostawiona sama sobie szybciej się starzeje. Dziś opowiem Wam, jak dbać o demakijaż i oczyszczanie cery mieszanej i tłustej, i jak powiedzieć stanowcze – „żegnaj!” nadmiarowi sebum.

Czego potrzebuje skóra tłusta i mieszana?

Problemem jest nadmierne wydzielanie sebum. Jak zatem sprawić, aby skóra tłusta i mieszana przestała się niezdrowo błyszczeć? Trzeba przywrócić jej równowagę, normalizując wydzielanie sebum. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej pielęgnacji z użyciem kosmetyków, które w swoim składzie mają substancje wpływające na ten proces, a jednocześnie koją i nawilżają skórę. Choć może wydawać się to dziwne, nadmiernie błyszcząca skóra potrzebuje nawilżenia, ale przede wszystkim wymaga regularnego oczyszczania.

Dokładny demakijaż i oczyszczanie

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się ze skóry wszelkich zanieczyszczeń i makijażu, a jednocześnie zadbanie o odpowiednie nawilżenie skóry jest dwuetapowe oczyszczanie. Poznajcie je!

Etap 1. Demakijaż cery tłustej i mieszanej

Usunięcie makijażu jest niezwykle ważne. Pamiętajcie złotą zasadę w pielęgnacji nie tylko skóry tłustej i mieszanej, ale także cery każdego rodzaju: nigdy nie chodźcie spać w makijażu! To wpływa na skórę bardzo niekorzystnie. Zatkane pory, nieprawidłowe wydzielanie sebum to tylko niektóre z efektów makijażu pozostawionego na noc na skórze. A wracając do demakijażu – jest wiele kosmetyków oczyszczających, które skutecznie usuną makijaż, Ważne, aby był to produkt, przeznaczony do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej, gdyż to on będzie najlepiej oddziaływać na tego typu cerę, nie tylko ją oczyszczając, ale także pielęgnując już na początkowym etapie. Kosmetyki do demakijażu, które możesz wybrać to m.in.:

  • woda micelarna – Czujna Estetka zapewnia dokładne oczyszczenie skóry, jednocześnie odświeżając i odżywiając ją, a także przygotowując do dalszych kroków pielęgnacji;
  • żel-mleczko do demakijażu – Sumienny Asystent działa niczym mix oczyszczającego olejku i mleczka. Nic dziwnego, w swoim składzie ma specjalną kompozycję olejów roślinnych, które rozpuszczają nawet trudne zanieczyszczenia. Warta uwagi jest także jego konsystencja – pod wpływem wody z żelu zamienia się w mleczko.

Pamiętajcie, że wystarczy jeden z tych kosmetyków, by demakijaż był skutecznie przeprowadzony. Możecie używać ich zamiennie.

Etap 2. Oczyszczanie skóry tłustej i mieszanej

W tym kroku ważne jest ostateczne, dokładne oczyszczenie skóry. W tym celu stosujcie kosmetyk, który spłukuje się wodą, np. żel do mycia twarzy. W mojej ekipie znajdziecie Niezawodnego Pomocnika, który nie tylko oczyszcza, ale i delikatnie tonizuje skórę i łagodzi podrażnienia, A dzięki zawartości kwasu salicylowego wpływa także na wydzielanie sebum. Wystarczy, że umyjesz nim twarz, a następnie spłuczesz ciepłą wodą.

Tak pozbędziecie się zaskórników i nie tylko ich

Nadmierne wydzielanie sebum prowadzi m.in. do rozszerzenia porów i ich zapychania. Powstają znane Wam zapewne, niechciane zaskórniki. Kluczem do pozbycia się ich jest oczyszczenie  - dzięki czemu pory się zwężają, a zaskórniki znikają. Pielęgnacja skóry tłustej i mieszanej nie może zatem odbywać się bez odpowiedniego złuszczenia. Tu potrzebny jest peeling kwasowy lub enzymatyczny. W mojej ekipie znajdziesz oba z nich. Jednym z nich jest Nadzwyczajny Przyjaciel i wierzcie mi, jego przydomek to nie przypadek. W jego składzie znajdziecie kompleks kwasów, takich jak kwas salicylowy, kwas cytrynowy, kwas mlekowy czy kwas glikolowy. To one oczyszczają i zwężają pory, pozbywając się zaskórników, wygładzają skórę, niwelując jej przebarwienia i niedoskonałości, jednocześnie wpływając na regulację wydzielania sebum. Taką kurację przeprowadzajcie 2-3 razy w tygodniu i obserwujcie, jak zmienia się Wasza skóra.

Balansowanie skóry

To już prawie koniec demakijażu i oczyszczania skóry mieszanej i tłustej. Zanim rozpoczniecie jej dalszą pielęgnację, postawcie kropkę nad i, czyli przywróćcie skórze naturalne pH. Jest ono kluczowe dla dobrego wchłaniania się składników odżywczych i nawilżających, jakie dostarczycie skórze w kremach, serum czy maskach. Dopieszczający Pomagier to żelowy tonik, łatwy w aplikacji, bogaty w probiotyki i prebiotyki, dbające o mikrobiom skóry. Tonik zapewni skórze ukojenie, zadba o uczucie odświeżenia i balans skóry.

Teraz Wasza skóra jest cudownie oczyszczona i gotowa do dalszych etapów pielęgnacji. Lubicie to odświeżające uczucie?

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem