Jak dbać o dłonie zimą?

kremowanie rąk

Jak dbać o dłonie zimą?

Problemy z suchą, przesuszoną i szorstką skórą dłoni na pewno nie są Wam obce. W szczególności teraz! Zima to wymagający okres dla skóry całego ciała, a dla dłoni szczególnie trudny. Żadna inna pora roku nie wpływa tak destrukcyjnie na ich stan. Gorące i przesuszone przez ogrzewanie powietrze, wiatr i zimno na zewnątrz sprawiają, że stan skóry bardzo łatwo ulega pogorszeniu. Podpowiem Wam, jak dbać o skórę dłoni, aby temu zapobiec!

Czego potrzebuje skóra dłoni? 

Skóra dłoni, tak jak skóra całego ciała, wymaga nawilżenia. Zimą jest to szczególnie ważne, gdy szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, osłabia naturalną barierę ochronną skóry, doprowadzając do jej przesuszenia i podrażnienia. Niektóre z Was zapewne borykają się nawet z niewielkimi rankami, podobnymi do przecięcia papierem, pojawiającymi się szczególnie na grzbietach palców. To właśnie efekt przesuszonej skóry, która staje się zbyt napięta, a ze względu na swoją ruchomość na dłoni, łatwo ulega uszkodzeniu i pęka. Chcąc uniknąć takich sytuacji, trzeba zatem dbać o nawilżenie, ale także wzmocnienie ochronnego płaszcza lipidowegoI pamiętajcie – to często na dłoniach najszybciej można zauważyć upływ czasu - utrata jędrności, spowodowana zaniedbaniami pielęgnacji, sprawia, że skóra rąk staje się wiotka i pomarszczona.   

Sztuka mycia rąk 

Czy może być coś skomplikowanego, w tak oczywistej czynności jak mycie rąk? Okazuje się, że może! Jeśli do pielęgnacji skóry używacie mydeł o zasadowym pH lub innych preparatów, które powodują silne odtłuszczenie skórymożecie doprowadzić do jej przesuszenia. Dlatego wybierajcie naturalne kosmetyki myjące, które nie naruszają płaszcza lipidowego Nie ma znaczenia czy będzie to mydło w kostce, czy w płynie – ważne, aby było delikatne, pH zbliżonym do fizjologicznego ph skóry, a jego skład oparty na naturalnych olejach roślinnych. Drugim ważnym elementem mycia rąk jest ich dokładne osuszanie. Spiesząc się, czasem robi się to niedokładnie, tymczasem woda, która zostanie na skórze, przyczynia się do dalszego jej przesuszenia, zwłaszcza gdy od razu po umyciu rąk wychodzisz na zewnątrz. Zawsze dokładnie osuszajcie ręce miękkim ręcznikiem (nie używajcie suszarek!) i nie zapomnijcie o ciepłych rękawiczkach J 

Kremowanie na zawołanie 

Zimowa pielęgnacja dłoni opiera się na dobrym kremie do rąk. Warto mieć go zawsze pod ręką: w torebce, w kieszeni, obok mydła na umywalce w łazience. I nie może to być przypadkowy kosmetyk. Wszak to on ma dostarczać skórze, wszystko co jest jej niezbędne zimą, dlatego w formule kremu muszą się znaleźć składniki nawilżające, łagodzące, odżywiające i wspomagające funkcje ochronne bariery hydro-lipidowejPodstawą składu najlepszych kremów powinny być naturalne oleje roślinne, takie jak masło shea, olej z orzechów babassu, olej z awokado, olej makadamia czy olej arganowy. Taki skład mają moi dwaj bracia: Zbawienny Ratownik oraz Pielęgnacyjny Dobroczyńca. Oba możecie stosować bez ograniczeń. Dla skóry przesuszonej, wymagającej intensywnej regeneracji i silnej ochrony przed działanieniekorzystnych czynników pogodowych, doskonały będzie Zbawienny Ratownik, który świetnie poradzi sobie również z istniejącymi już podrażnieniami. Pielęgnacyjny Dobroczyńca zapewni optymalne nawilżenie i ochronę każdemu rodzajowi skóry dłoni. Miejcie ich zawsze pod ręką.  

Peeling dłoni – rozpieszczę Was 

Jak wiecie, w moje ekipie są doskonali specjaliści od złuszczaniaBez których świat by runął. Świat pielęgnacji mam oczywiście na myśli, choć, kto wie…

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem