Jak pielęgnować usta?

naturalna dziewczyna trzymająca produkty do pielęgnacji ust w ręce

Jak pielęgnować usta?

Jak każdy facet kocham piękne i ponętne usta, zwłaszcza gdy się uśmiechają! Wierzę, że Wy też lubicie gdy są zadbane, również u nas ☺ A jak o nie dbać? Czy sam balsam lub pomadka nawilżająca wystarczą?

Dlaczego trzeba dbać o skórę ust?

Dbałość o skórę twarzy dla większości z Was jest oczywistością, ale co z ustami? Czy one wymagają jakichś szczególnych zabiegów pielęgnujących? Oczywiście! Usta, podobnie jak skóra twarzy są eksponowane na wiele czynników zewnętrznych, które mają niebagatelny wpływ na ich kondycję. Klimatyzacja, ogrzewanie, promieniowanie UV, wiatr, mróz, zanieczyszczenia to wszystko wpływa na delikatną skórę ust. Dodatkowo skóra ust jest cienka i posiada niewiele gruczołów łojowych, co sprawia, że nie ma odpowiedniej warstwy ochronnej, przez co łatwiej się przesusza. Wymaga zatem systematycznej pielęgnacji. Przesuszone, spierzchnięte usta nie będą wyglądały pięknie, zwłaszcza przykryte matowymi pomadkami. Jeśli chcecie je stosować, usta powinny być w najlepszej kondycji, gdyż matowe wykończenie podkreśla wszelkie przesuszenia i zmarszczki, pojawiające się szybciej na ustach, które nie są regularnie i intensywnie nawilżane. 

Demakijaż ust to podstawa!

Oczyszczanie jest podstawą właściwej pielęgnacji twarzy, a usta są jej integralną częścią. Czynność tę trzeba wykonywać dwa razy dziennie: rano oraz wieczorem. Po całym dniu należy usunąć nie tylko makijaż, ale także zanieczyszczenia, które znalazły się na skórze twarzy. To pozwoli cerze na regenerację i wchłonięcie kosmetyków do pielęgnacji. To samo dotyczy ust, które są narażone na jeszcze więcej czynników wpływających na ich kondycję, także tych związanych ze spożywaniem pokarmów. Rano, po przebudzeniu, umyj również usta. W tym celu możecie używać tych samych produktów, którymi oczyszczacie skórę twarzy. Polecam Wam moją siostrę – Zaradną Wizjonerkę, która jest znakomitą wodą micelarną lub Puszystą Kumpelkę albo Sypkiego Flirciarza. Troskliwie zadbają oni o pierwszy etap codziennej pielęgnacji. 

Peeling skóry ust? Oczywiście!

Wspomniałem już, że pielęgnacja ust jest zbliżona do pielęgnacji reszty twarzy. Choć może brzmi to zaskakująco, to skórę ust także należy złuszczać. Dlaczego? Z tego samego powodu, dla którego przeprowadza się peeling skóry twarzy i całego ciała. Przede wszystkim, by usunąć martwy i zrogowaciały naskórek. Na ustach jest on szczególnie widoczny i nieestetyczny, zwłaszcza gdy jest pokryty kolorem o matowym wykończeniu. Ponadto taki zrogowaciały, łuszczący się naskórek hamuje przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, w tym blokuje możliwość optymalnego nawilżenia i nawodnienia. Jak wykonać peeling ust? Dokładnie tak samo, jak peeling skóry twarzy. Musicie mieć jednak odpowiedni, bardziej delikatny i bezpieczny kosmetyk przeznaczony do złuszczania ust. I tu znowu pomocą służy mój dobry kumpel, z ekipy FaceBoom’a – peeling do ust Szorstki Smakosz. To peeling dedykowany pielęgnacji ust, na bazie cukru. Ponadto zawiera on oleje roślinne oraz inne składniki, które już na tym etapie nawilżają skórę ust i ją koją. Po prostu, słodki całus dla Was!

Bez nawilżania ust ani rusz!

Nieustannie Wam powtarzam, że nawilżenie skóry, bez względu na to, czy jest to skóra twarzy, ciała, czy ust, jest kluczowe dla zachowania jej naturalnego piękna. Tylko dobrze nawilżona i nawodniona jest w stanie się skutecznie regenerować i pozostawać długo w świetnej kondycji. To nawilżenie spowalnia proces starzenia się i tworzenia się zmarszczek. Dotyczy to również skóry ust. Jak zatem dostarczyć ustom odpowiedniego nawilżenie? Najważniejsze są dobre kosmetyki i systematyczność pielęgnacji. W tej pierwszej kwestii mogę Wam pomóc. Słodki Kusiciel – jeden z najbardziej ponętnych moich kumpli, nie tylko nawilży Wasze wargi, ale także odżywi je i zregeneruje. A wszystko to dzięki naturalnemu składowi, opartemu na bazie naturalnych olejów roślinnych, które jak już zapewne wiecie, mają wszechstronne i niezwykle skuteczne działanie. Jeśli chodzi o systematyczność, to jestem o to spokojny. Jak tylko poznacie Słodkiego Kusiciela, regularność stosowania przestanie być problemem, bo o przyjemnościach się nie zapomina

Oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie – oto podstawa pielęgnacji ust. Z moją rodziną FaceBoom to nie tylko kompletna pielęgnacja, ale także czysta, codzienna przyjemność. Całuję!

 

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem