Jak dopasować peeling do rodzaju skóry?

peeling gruboziarnisty wysypany na kobiecą dłoń

Jak dopasować peeling do rodzaju skóry?

Złuszczanie to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Moja BodyBoom’owa ekipa robi to naprawdę świetnie, ale kumple z FaceBoom również dają radę! Dzięki naturalnym scrubom skóra może lepiej funkcjonować i jest lepiej przygotowana do dalszych etapów pielęgnacji. Wiem, że czasem macie wątpliwości, jak dobrać peeling do rodzaju skóry. Pomogę je rozwiać.

Co właściwie daje złuszczanie skóry?

Włączenie peelingu twarzy do pielęgnacji to same zalety. Stosowanie FaceBoom-owych peelingów to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim ogromne korzyści dla skóry. Wiem, że wiele z Was boryka się z różnymi problemami skórnymi – zaskórnikami, trądzikiem, przebarwieniami, suchością skóry, nadmiernym wydzielaniem sebum.

Czy wiecie, że właściwie dobrany peeling do twarzy jest skutecznym kosmetykiem niwelującym wszystkie te dolegliwości? Macie wątpliwości? Sprawdźcie, jak to działa!

Skóra w wyniku naturalnych procesów nieprzerwanie się odnawia, a martwe komórki na najwyższej położonej warstwie rogowej naskórka stale ulegają złuszczeniu. Jednak nie wszystkie komórki złuszczają się jednocześnie, dodatkowo naturalny proces odnowy czasami ulega zaburzeniu i trzeba go wspomóc. Regularne usuwanie martwego naskórka sprawia, że skóra może się skuteczniej regenerować. Peeling poprzez otwarcie porów, pozwala na ich oczyszczenie i zwężenie, a w konsekwencji na lepszą pracę skóry, w tym regulację wydzielania sebum. Usunięcie martwych komórek naskórka umożliwia również głębsze wniknięcie substancji odżywiających i nawilżających, a przez to skuteczniejsze pobudzenie skóry do regeneracji. Właściwie dobrany peeling jest również koniecznością przy skórze trądzikowej, pozwalając jej na lepsze oczyszczanie się.

Skóra wrażliwa, trądzikowa, tłusta, normalna – jaki wybrać peeling?

Wśród kosmetyków do złuszczania w domowych warunkach wyróżniamy dwa ich rodzaje:

  • peeling mechaniczny,
  • peeling enzymatyczny.

Zastanawiacie się, który z nich wybrać? To zależy od tego, do jakiego rodzaju skóry będzie on przeznaczony.

Peeling mechaniczny oparty jest na działaniu ściernym, a więc usuwaniu martwego naskórka poprzez pocieranie skóry ścierniwem, takim jak cukier w peeelingu cukrowym, sól w peelingu solnym czy kawa w kawowym – w przypadku peelingów naturalnych. Ze względu na jego ostre działanie można go stosować do skóry normalnej, suchej czy mieszanej.

Używanie peelingu mechanicznego do skóry wrażliwej, naczynkowej czy ze zmianami trądzikowymi może przynieść im szkodę. W ich przypadku lepiej wybrać peeling enzymatyczny. Oparte są na naturalnych właściwościach kwasów i ekstraktów roślinnych. Skutecznie niszczą białka w zrogowaciałych komórkach naskórka rozpuszczając warstwę rogową, bez konieczności pocierania. To idealne scruby do skóry wymagającej bardziej delikatnej pielęgnacji. Co więcej, peeling enzymatyczny nadaje się do wszystkich rodzajów skóry, także do skóry normalnej, czy mieszanej. Jego skuteczne i jednocześnie delikatne działanie sprawia, że jest on odpowiednim kosmetykiem dla każdego typów cery.

Rola złuszczania w koreańskim rytuale piękna

Już nieraz wspominałem, jak cenię azjatycki sposób pielęgnacji skóry. Złuszczanie odgrywa w nim ważną rolę. Poprzedzone jest dokładnym, dwustopniowym oczyszczaniem. W pierwszym kroku należy wykonać demakijaż – można go wykonać kosmetykiem na bazie oleju lub używając wody micelarnej – Zaradnej Wizjonerki. Następnie trzeba oczyścić twarz kosmetykiem z użyciem wody. W tym celu zaproście Sypkiego Flirciarza – puder enzymatyczny lub Puszystą Kumpelkę – piankę myjącą. Tak oczyszczona skóra jest przygotowana na złuszczanie. Po jego przeprowadzeniu warto przywrócić twarzy odpowiednie pH, tonizując ją, np. z wykorzystaniem naturalnych hydrolatów. Tak przygotowana skóra, znacznie skuteczniej wchłonie składniki odżywcze z serum, maski czy kremu, które zaaplikujecie w następnych krokach.

Naturalna moc złuszczania

Natura wyposażyła nas w oręż do doskonałej pielęgnacji. Czerpiąc z jej mocy, możecie cieszyć się piękną skórą, bez konieczności podrażniania jej syntetycznymi składnikami, jak SLS-y, parabeny czy oleje mineralne. To najlepsza pielęgnacja, jaką możecie dać swojej skórze. W mojej ekipie wiemy, jak ważne jest środowisko, w którym żyjemy. Szanujemy je! Używając peelingów FaceBoom i BodyBoom, macie pewność, że Wasza skóra będzie doskonale pielęgnowana kosmetykiem o wegańskim składzie, w duchu #crueltyfree.

Teraz już wiecie, jak ważne jest złuszczanie oraz jak wybrać odpowiedni peeling do określonego typu skóry. To proste!

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem