Jak dodać włosom objętości?

młoda kobieta czesząca włosy

Jak dodać włosom objętości?

Gęste, puszyste włosy są marzeniem niemal wszystkich kobiet. Tymczasem uzyskanie efektu dużej ilości włosów, nie jest łatwe. Opowiem Wam, co zrobić, aby dzięki prostym trikom Wasze włosy były pełne objętości i zniewalały wyglądem.

Nie bagatelizujcie fryzjerskich sztuczek

Nadanie włosom objętości jest znacznie łatwiejsze, jeśli włosy są właściwie ścięte. Dotyczy to zarówno włosów krótkich, jak i długich. Ich odpowiednie wycieniowanie sprawia, że stają się one lżejsze, przez co bardziej podatne na uniesienie od skóry głowy. Stylizacja dobrze obciętych włosów jest znacznie łatwiejsza, dlatego warto mieć fryzjera, który zna się na swoim rzemiośle i potrafi ściąć włosy odpowiednio do ich rodzaju, tak by same układały się w optymalny sposób.

Objętość dla krótkich włosów

Uzyskanie dużej objętości przy krótkich włosach jest łatwiejsze niż w przypadku włosów długich. Są one lżejsze, dzięki czemu ich ciężar nie przytłacza fryzury. Jak ją uzyskać? Czasem wystarczy odrobina stylizatora i roztrzepanie włosów palcami. Można także zastosować stary trik z tapirowaniem, jednak uważajcie, by nie przesadzić. Włosy tapirujcie z umiarem - od wewnątrz, warstwami, lekko je utrwalając. 

Mądra pielęgnacja

Efekt pięknych, lśniących włosów wymaga starannej pielęgnacji. Odżywki, maski, oleje – wszystko to jest potrzebne, jednak, chcąc zachować objętość, trzeba z tymi produktami postępować mądrze. Intensywne olejowanie obciąża włosy, które stają się oklapnięte. Tu niezwykle ważna jest równowaga PEH, a więc balans pomiędzy nawilżaniem, odbudową i ochroną włosów za pomocą substancji takich jak emolienty, proteiny oraz humektanty. Niedobór jednych lub nadmiar innych sprawi, że włosy będą pozbawione objętości lub puszące się. Zadbajcie o właściwą pielęgnację włosów, a możliwe, że zdrowe włosy staną się pełne objętości, bez konieczności stosowania trików. 

Suszenie czyni cuda!

Suszenie włosów to jeden z najlepszych sposobów na nadanie im oczekiwanej objętości. Mokre włosy, które wysychają naturalnie nie uniosą się zadowalająco. Bez względu na długość i rodzaj włosów, ciepłe powietrze suszarki unosi je u nasady, sprawiając, że wydają się gęstsze i grubsze. Dobrym sposobem, nadającym włosom objętość jest suszenie ich z głową skierowaną w dół, strumieniem powietrza skierowanym ku górze. Można użyć też dyfuzora do suszarki, który w lepszy sposób „rozdmucha” pasma włosów, przez co włosy zyskają na objętości.

Stylizatory

Na rynku dostępnych jest mnóstwo kosmetyków do stylizacji włosów: pianki, żele, kremy, pasty, lakiery. Jak wybrać odpowiedni kosmetyk? Warto zwracać uwagę na skład. Jednym ze składników najbardziej wysuszających włosy jest alkohol. To przez niego włosy są suche i się puszą. Wybierajcie produkty dedykowane, o możliwie najbardziej naturalnym składzie, które nie tylko stylizują włosy, ale pielęgnują je i chronią. Ich konsystencja jest kwestią drugorzędną wobec składu - nie ma większego znaczenia czy będzie to pianka, żel czy pasta. Ważna jest jakość produktu!

Przedziałek ostatnim ratunkiem

Są dni, kiedy Wasze włosy nie układają się, jak tego oczekujecie. No cóż, bad hair day może się przytrafić każdemu, ale jeśli pozostałe metody nie skutkują, a włosy są pozbawione objętości, możecie zastosować trik, który co prawda nie nada im jej, ale da jej złudzenie. To zmiana linii przedziałka. Włosy, na których przedziałek jest w stałym miejscu, „przyzwyczajają” się do niego i bywa, że ciężko je unieść. Zmiana linii przedziałka nawet o kilka centymetrów sprawia, że włosy znajdują się w innej niż zazwyczaj pozycji, unosząc się. Najlepsze efekty daje zmiana strony przedziałka na głowie. Dzięki temu trikowi przechytrzycie własne włosy - bad hair day nie zepsuje Wam humoru!

 

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem