Jak optycznie powiększyć usta?

dziewczyna z balsamem do ust

Jak optycznie powiększyć usta?

Usta to jeden z tych elementów urody, który zgodnie z obowiązującymi trendami, powinien być wyraźnie zaznaczony. Właścicielki węższych ust – nie martwcie się! Istnieją sposoby, aby poprawić ich wygląd, bez interwencji chirurgów medycyny estetycznej. Cała tajemnica tkwi w umiejętnie wykonanym makijażu. Zasiądźcie wygodnie, zapraszam Was do mojego mini-przewodnika – jak sprawić, aby ust wyglądały na pełniejsze?

Jak pielęgnować usta w 3 krokach? 

Zanim przejdziecie do makijażu musicie najpierw zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Tylko wtedy będą one wyglądały perfekcyjnie. Suche, spierzchnięte wargi, pokryte pomadką, są zwyczajnie nieestetyczne. Matowe wykończenie jest dla nich szczególnie niełaskawe eksponując wszystkie pielęgnacyjne zaniedbania. Jednak również klasyczna czerwień czy odcień bordo lub intensywnej śliwki najlepiej wyglądają na gładkich, jędrnych ustach. Tymczasem pielęgnacja ust jest banalnie prosta i wykonacie ją w trzech krokach. 

  1. Oczyszczenie ust – najszybszy sposób na pozbycie się ze skóry ust wszelkich zanieczyszczeń to użycie delikatnego kosmetyku oczyszczającego, takiego jak Puszysta Kumpelka.  Skutecznie oczyści wrażliwą skórę przy jednoczesnym wstępnym odżywianiu i nawilżeniu. 

  1. Złuszczenie ust  to etap pielęgnacji, którego nie możecie pominąć. Złuszczanie pozwala na pozbycie się martwego naskórka ust, wyrównanie ich kolorytu, złagodzenie podrażnień, a także ułatwia wchłanianie składników odżywczych. 

Usta pozostaną miękkie, gładkie i nawilżone. Do złuszczania użyjcie Szorstkiego Smakosza, który jest specjalistą w swojej dziedzinie – pełen naturalnych składników odżywczych i dedykowany delikatnej skórze ust. 

  1. Nawilżenie i odżywienie ust – usta trzeba nawilżać codziennie, optymalnie dwa razy dziennie lub w razie konieczności nawet częściej. Suche powietrze, mróz czy podrażnienie wymagają intensywniejszej pielęgnacji, a Słodki Kusiciel – intensywnie nawilżający balsam do ust, jest specjalistą w tej dziedzinie. Po brzegi wypełniony naturalnymi olejami roślinnymi, zapewniającymi ukojenie, odżywienie, regenerację i długotrwałe nawilżenie. 

Tak przygotowane usta są gotowe na makijaż. Pamiętajcie, aby cieszyć się pięknymi ustami na co dzień oczyszczanie i nawilżanie wykonujcie dwa razy dziennie, a złuszczanie 2-3 razy w tygodniu. Dość wskazówek pielęgnacyjnych. Czas na make-up! 

Makijaż optycznie powiększający usta – krok po kroku 

Do optycznego powiększenia ust makijażem będziecie potrzebowały trzech kosmetyków: 

  • konturówki, 

  • pomadki lub błyszczyka, 

  • rozświetlacza. 

Konieczny jest także pędzelek do ust. Konturówka i pomadka lub błyszczyk powinny mieć ten sam odcień. Makijaż rozpocznijcie od obrysowania ust konturówką po zewnętrznej stronie ich linii. Nie rysujcie ust szerzej, a jedynie obrysujcie linię czerwieni wargowej, łączącej się ze skórą twarzy. Rysowanie rozpocznijcie od łuku kupidyna, kierując się ku kącikom ust. Nie obrysowujcie ich - zakończcie kontur łagodnym, schodzącym łukiem, tuż przed nimi. Podobnie obrysujcie dolną wargę. Teraz czas na rozświetlacz. Możecie go wybrać w ulubionym kolorze. W zależności od typu urody sprawdzą się zarówno ciepłe kolory złota, jak i zimne odcienie różu. Jeśli nie macie pewności, jaki kolor wybrać, zdecydujcie się na barwę szampana – ta pasuje wszystkim. Czystym pędzelkiem do ust nałóżcie rozświetlacz na łuku kupidyna, tuż nad obrysem konturówki, delikatnie łącząc oba kosmetyki i rozcierając ich linię. Podobnie zróbcie na środku dolnej wargi. Usta pomalujcie wybraną pomadką lub błyszczykiem, kierując się od ich środka, ku kącikom. VoilàWasze usta są pięknie rozświetlone i optycznie powiększone! 

Najczęstsze błędy przy pielęgnacji i makijażu ust 

Powiększając optycznie usta, możecie wpaść w kilka pułapek, które zniweczą efekt. Pierwszą z nich jest źle dobrany kolor konturówki. Zbyt jasna nie przyniesie oczekiwanego efektu optycznego powiększenia ust, za ciemna sprawi, że makijaż będzie przerysowany. Obrysowując usta, pamiętajcie, aby nie przesadzić! Linia obrysu ma biec po zewnętrznej stronie czerwieni wargowej, nie dalej. Nie próbujcie też korygować konturówką kształtu ust. Nie przyniesie to oczekiwanego efektu. Liczy się również staranność makijażuKonturówka nałożona niedbale, czy pomadka wychodząca poza jej obrys, zepsuje efekt.  

Wybierając pomadkę lub błyszczyk dobierzcie ją do tonacji swojej twarzy. Do zimnego typu urody – zimne odcienie, do ciepłego – ciepłe. Nie znaczy to, że macie się ograniczać w barwach, a jedynie w ramach danego koloru wybierać odpowiednie dla siebie odcienie. 

A skoro Wasze usta są już zadbane i optycznie powiększone, czas pokazać się światu! Bez względu na to, czy będzie to wyjście do pracy, czy zwykłe spotkanie online (jak szybko stały się one czymś zupełnie zwyczajnym) poczujcie się piękni pewne siebie! 

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem