Jak wybrać krem ochronny na zimę dla dziecka?

szcześliwy niemowlak na łóżku z kremem do pielęgnacji ciała

Jak wybrać krem ochronny na zimę dla dziecka?

Chyba nie muszę Wam przekonywać, że kontakt skóry zarówno z mroźnym powietrzem na zewnętrz, jak i suchym i ciepłym powietrzem wewnątrz pomieszczenia może mieć niekorzystny wpływ na skórę. Dziś, jako specjalista w zakresie jej pielęgnacji, troszczący się jej kondycję i zdrowy wygląd podpowiem Wam, jak dbać o skórę najmłodszych i jaki krem na zimę wybrać, aby była ona zabezpieczona, a jednocześnie odpowiednio nawilżona szczególnie zimą, gdy wymaga troskliwej ochrony.

A może skóra dziecka poradzi sobie sama? 

Bywa, że przyzwyczajone do własnej pielęgnacji, wychodzicie z założenia, że skóra maluszka jest tak doskonała, że nie ma sensu nakładać na nią żadnych kremów, balsamów czy mleczek. Rozumiem tę potrzebę ochrony skóry dziecka przed syntetycznymi składnikami – też trzymam się od nich z dala. Jednak skóra malucha wymaga wsparcia, na które odpowiedzią są kosmetyki dla dzieci z ekipy BabyBoom. Skóra maluszka tuż po urodzeniu nie jest jeszcze w pełny ukształtowana, dlatego wspieranie jej funkcji, w tym dbałość o odpowiednie nawilżenie jest koniecznością. Sucha skóra pojawia się także u starszych dzieci, w wyniku kontaktu z czynnikami pogodowymi, czy wspomnianym już suchym powietrzem. Przesuszona skóra jest podatna na uszkodzenia – łatwiej ją skaleczyć, powoduje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, czasem swędzenie i zaczerwienienie. Chcąc chronić dzieci przed tymi niedogodnościami, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację - nawilżając i wzmacniając ochronną warstwę hydrolipidową naskórka. 

Kąpiel pełna mocy ochronnej 

Zimowa ochrona skóry dziecka rozpoczyna się już w kąpieli. To doskonały moment na wzmocnienie warstwy lipidowej skóry i jednoczesne jej nawilżenie. Warunkiem uzyskania najlepszych efektów jest zastosowanie kosmetyków o doskonałym składzie. Ja oczywiście polecam Wam moich młodszych kumpli z ekipy BabyBoom, którzy mogą się nim poszczycić. Do pielęgnacji skóry w kąpieli wybierzcie Żel do Mycia Ciała i Włosków oraz Intensywnie Pielęgnacyjny Olejek. Żel oczyszcza skórę dzieci, ale jednocześnie już na tym etapie nawilża ją i regeneruje. Olejek możecie stosować na dwa sposoby: jako dodatek do kąpieli lub rozprowadzając go bezpośrednio na skórę malucha. Oba sposoby są równie dobre i zapewniają skórze odżywienie, nawilżenie i ukojenie, ale także, tworząc warstwę okluzyjną na skórze, zabezpieczają  przed utratą wilgoci.  

Kremowanie to wyzwanie 

Zimą, gdy skóra maluszka jest właściwie nieustannie narażona na przesuszenie lub przemrożenie czy podrażnienie, stosowanie kremu staje koniecznością. Jak jednak wybrać odpowiedni kosmetyk, który będzie jednocześnie skuteczny i bezpieczny? Powinien być to krem wielofunkcyjny, który skutecznie potrafi: 

  • łagodzić podrażnienia i zaczerwienienia, 

  • niwelować suchość skóry, 

  • wspomagać regenerację, 

  • chronić skórę przed utratą nawilżenia, 

  • nawilżać i natłuszczać jednocześnie, 

  • mieć bezpieczny skład, niezawierający szkodliwych parabenów, konserwantów i innych substancji drażniących delikatną skórę. 

To bardzo dużo wymagań wobec jednego kremu, jednak jest taki, który spełnia je wszystkie. To Skoncentrowany Krem Pielęgnacyjno-Ochronny z ekipy BabyBoom, którego skład jest bezpieczny dla skóry dzieckaZnajdziecie w nim między innymi olej z orzechów Babassu, mączkę owsianą, olej makadamia czy lanolinę. Taki skład to gwarancja sukcesu w zimowej pielęgnacji skóry malucha i pewność, że dostarczacie dzieciom naturalne składniki pielęgnujące ich skórę. 

Naturalnie dla dziecka! 

Oczywistym jest, że chcecie dla swoich dzieci najlepszej pielęgnacji, takiej, która jest skuteczna i bezpieczna. Czy można zatem znaleźć lepsze rozwiązanie niż składniki pochodzące wprost z natury? Substancje aktywne w kosmetykach naturalnych to oprócz całej gamy wspaniałych olejów i ekstraktów roślinnych, także mączka owsiana czy probiotyki, które wzmacniają naturalne bariery ochronne skóry. To co naturalne nie wywołuje zwykle podrażnień, alergii ani innych dolegliwości skórnych, chociaż nawet w przypadku naturalnego składu warto przed pierwszym użyciem zrobić mały test. 

Naturalne kosmetyki w zimowej pielęgnacji dziecka to sięgnięcie do najbardziej wartościowych darów natury!  A przy okazji, nie zapominajcie o pielęgnacji własnej skóry. Jesteście równie ważne! 

 

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem