Jak wyczyścić pędzle do makijażu?

pędzel do różu, pudru i cieni z naturalnego włosia, pastelowe cienie,

Jak wyczyścić pędzle do makijażu?

Cześć Kochane! Zazwyczaj rozmawiamy o pielęgnacji ciała. Dziś jednak chciałbym opowiedzieć Wam o kilku zasadach, o których powinnyście pamiętać wykonując swój codzienny makijaż. Pędzle mogą sprawić, że makijaż stanie się o wiele prostszy i szybszy, a Wy zaoszczędzicie kilka cennych minut każdego poranka. Jak o nie prawidłowo zadbać?

Piękna cera to zadbana cera! Z pewnością wiecie jak duże znaczenie ma demakijaż, prawidłowe oczyszczanie i codzienna pielęgnacja. Wykonując makijaż nieumytymi narzędziami możecie narazić swoją cerę na podrażnienia, uczulenia, czy krostki. W końcu na pędzlach mogą znajdować się kurz, bakterie i pozostałości kosmetyków! Szczególnie dotyczy to tych pędzli, których używacie do aplikacji płynnych produktów, czyli podkładów czy korektorów. To właśnie w nich najszybciej namnażają się bakterie, dlatego powinny być myte codziennie! Wystarczy, że poświęcicie chwilę wieczorem, aby przygotować je do porannego makijażu. Te narzędzia, którymi nakładacie sypkie, suche produkty mogą być myte nieco rzadziej - np. raz w tygodniu.

Pamiętajcie!

1. Dobierajcie metodę mycia pędzli do rodzaju ich włosia i typu zabrudzeń - możecie użyć mydła antybakteryjnego, delikatnego szamponu dla dzieci lub olejku do kąpieli, który bez trudu rozpuści wszelkie zabrudzenia.


2. Myjąc pędzle starajcie się nie zamoczyć skuwki - zapobiegnie to rozpuszczania się kleju i wypadania włosków. Nie używajcie również gorącej wody!


3. Po myciu, zawsze delikatnie osuszajcie pędzle, wycierając je np. w ręcznik papierowy.


4. Nie suszcie pędzli na grzejnikach lub w pełnym słońcu - to również może osłabić ich konstrukcję i spowodować wypadanie włosków. Najlepiej osuszcie je wstępnie i pozostawcie na noc w poziomej pozycji lub włosiem w dół.


5. Jeśli chcecie, aby pędzle zachowały swój kszałt po myciu, użyjcie specjalnych osłonek lub zróbcie je same! Wystarczą kawałki papierowego ręcznika, którymi owiniecie włosie.

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem