Kosmetyczny must-have dla noworodka

wyprawka-dla-noworodka

Kosmetyczny must-have dla noworodka

Wiem, że dbałość o skórę jest dla Was ważna, dlatego gdy pojawia się w Waszym życiu mały człowiek, na pewno również jego chcecie otoczyć jak najlepszą opieką. Podpowiem Wam, jakich kosmetyków warto używać w pierwszych miesiącach życia dziecka. Skóra nowonarodzonego dziecka jest bardzo delikatna, podatna na przesuszenie i podrażnienia, dlatego kompletując kosmetyczną wyprawkę dla noworodka, musicie wziąć pod uwagę szczególne potrzeby skóry maluszka.

Jakie kosmetyki dla noworodka wybrać do pierwszych kąpieli? 

Pielęgnacja skóry nowonarodzonego dziecka zaczyna się już na etapie kąpieli. Noworodek nie musi być kąpany codziennie, szczególnie w miesiącach chłodnych. Skóra dziecka ma bowiem naturalną barierę ochronną, którą można łatwo naruszyć. Kosmetyki do kąpieli noworodka powinny być bardzo delikatne, pozbawione konserwantów i substancji alergizujących. Najlepiej więc sięgnąć po naturalną pielęgnację i kosmetyki o prostym składzie, które są bezpieczne dla skóry nowonarodzonego dziecka. Szukajcie formuł, które zawierają łagodne substancje nawilżające i wspierające ochronę lipidową, która w pierwszych miesiącach życia dopiero zaczyna się prawidłowo wykształcać. Do kąpieli można zatem stosować żel, emulsję czy płyn, który w łagodny sposób oczyszcza i pielęgnuje skórę maluszka. 

Wybieraj naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała dla małych dzieci i noworodków 

Skóra malucha łatwo ulega przesuszeniu, podatna jest również na uszkodzenia spowodowane kontaktem z odzieżą czy odparzenia, których ryzyko zwiększa się zwłaszcza w trakcie upałów. Częsta zmiana pieluszki, aby utrzymać skórę w suchości i właściwa pielęgnacja jest koniecznością. Warto w tym celu używać delikatnych olejków, które tworzą barierę na skórze, chroniąc ją przed utratą wody, ale także przed działaniem czynników zewnętrznych. W waszej wyprawce nie powinno także zabraknąć tłustego kremu, który intensywnie zregeneruje, ukoi i złagodzi podrażnienia pojawiające się na skórze. 

Produkty do usuwania ciemieniuchy - czy są skuteczne?

Ciemieniucha to zrogowaciała, sucha, przypominająca łuskę skóra pojawiąjąca się najczęściej na ciemieniu maluszka. Powstaje w wyniku działania hormonów matki, które zostają w organizmie dziecka po porodzie. Choć nie powoduje ona żadnych dolegliwości, trzeba się jej stopniowo pozbywać, gdyż zaniedbana może przyczynić się do powstania stanów zapalnych i zakażenia skóry. Najlepsze efekty przynosi jej nawilżanie i wyczesywanie. W tym celu warto zaopatrzyć się w kosmetyk, który zmiękczy suchą łuskę oraz szczotkę z delikatnym włosiem, do jej wyczesania.

Kremy i maści do pielęgnacji pupy, czyli rozwiązania na pieluszkowe problemy

Pupa malucha, ze względu kontakt z moczem i kałem oraz stały kontakt z pieluchą jest najbardziej narażona na podrażnienia skórne. Dlatego niezwykle ważna jest częsta zmiana pieluszek, pomimo ich chłonności, co w znacznym stopniu pomaga zapobiec odparzeniom. Warto jednak dodatkowo zabezpieczyć skórę malucha, stosując przy każdej zmianie pieluszki tłusty krem ochronny, który nawilży i zabezpieczy skórę przed bezpośrednim kontaktem z moczem i kałem. Takie podwójne – nawilżające i ochronne działanie kosmetyków jest niezwykle istotne w codziennej pielęgnacji pupy dziecka. Jeśli pomimo tych zabiegów, na skórze maluszka pojawią się odparzenia odpowiedni krem łagodząco-kojący wspomoże odbudowę skóry i złagodzi dolegliwości związane z odparzeniami.

Ochrona przed wiatrem, słońcem i mrozem - przygotuj się na każdą pogodę

Bez względu na to kiedy maluch przyjdzie na świat w kosmetycznej wyprawce nie może zabraknąć kremu, który zabezpieczy jego skórę przed czynnikami pogodowymi. Wszak z maluchem warto spacerować o każdej porze roku, trzeba się jednak do tego dobrze przygotować. Wiatr i mróz może wysuszać skórę i ją uszkodzić, dlatego jako ochronę należy stosować tłusty krem, który stanowi barierę ochronną dla skóry. Najlepszym wyborem będą delikatne kosmetyki naturalne, na bazie olejów roślinnych. Nie zapomnijcie również o ochronie przed szkodliwym działaniem promieniowania UV! W szczególności wiosną i latem, gdy słońce jest intensywne, stosujcie kremy z wysokim filtrem, które zabezpieczą skórę niemowlęcia przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

Stosując kosmetyki o naturalnych, delikatnych składach macie pewność, że nie wywołają one reakcji alergicznych i podrażnień, ale w skuteczny sposób zabezpieczą, ochronią i nawilżą skórę dziecka, zgodnie z jej naturalnymi potrzebami. 

 

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem