Marokański sposób na młodą skórę.

ziarna oleju arganowego i olej w butelce

Marokański sposób na młodą skórę.

Cześć dziewczyny!

Jak mijają Wam wakacje? Udało Wam się gdzieś pojechać czy nadal czekacie na wymarzony urlop? Dla mnie są to niezwykłe wakacje -  wybrałem się w wyjątkową podróż, aby lepiej poznać swoje korzenie - w podróż do Maroka! Maroko położone w północno- zachodniej Afryce to zachwycające krajobrazy, gorące piaski Sahary i błękitne fale Morza Śródziemnego. Do tego  bogata historia i wspaniałe zabytki sprawiają, że  jest to idealny kierunek wakacyjnych podróży.  Dla mnie Maroko  to coś więcej - jestem polskim chłopakiem, ale płynie we mnie marokańska krew. Wiele z Was przekonało się już (na własnej skórze!), że moje wnętrze pełne jest unikalnych składników pielęgnujących, pośród których znajdziemy płynne złoto Maroka - olej arganowy! 

Olej arganowy - pochodzenie i właściwości

Znany od starożytności olej to prawdziwy koncentrat składników kosmetycznych, odżywczych i regeneracyjnych. Wyjątkowości dodaje mu fakt, że pozyskiwany jest  w jednym miejscu na świecie -  w południowo - zachodniej części Maroka - z  owoców drzewa o nazwie Argania Spinosa. Drzewo to rośnie jedynie w tym miejscu z uwagi na specjalny mikroklimat, a wszystkie próby sadzenia go w innych krajach zakończyły się fiaskiem (teraz dopiero czuję unikatowy!) Oleju jako pierwsi używali rdzenni mieszkańcy Maroka - Berberowie, którzy uważali go za olej życia. To im zawdzięczamy niezwykłą recepturę wytwarzania oleju argonowego, który tłoczony jest na zimno, nierafinowany - a do wytworzenia 1 litra oleju potrzeba aż 30 kg owoców! Tradycyjną metodą otrzymywania oleju zajmują się głównie kobiety (któż lepiej zna się na urodzie, oczywiście oprócz mnie), które ręcznie mielą w żarach ziarna, aż do uzyskania jednolitej pasty, a następnie wyciskają z niej olej, tak aby zachować jego dobroczynne właściwości. Jakie?

Olej arganowy bogaty jest w witaminę młodości czyli witaminę D, która skutecznie przeciwdziała procesom starzenia się skóry i wyraźnie poprawia jej kondycję!  Ponadto jego składniki wygładzają skórę i przyspieszają regenerację naskórka (znacie już sekret mojej gładkiej cery!). W przeciwieństwie do innych (egocentryków!) dzielę się z Wami sekretami i tym co mam najlepsze. Unikalna receptura mojego wnętrza  i zawarty w niej olej arganowy sprawią, że po każdej kąpieli ze mną Twoja skóra będzie wyraźnie odprężona i zregenerowana.

Teraz muszę już kończyć - za chwilę ruszam na wycieczkę do największych zabytków Maroka: Marrakeszu i Casablanki. Morze, plaża i malownicze widoki czekają!
Jeżeli jednak w tym roku nie masz czasu na egzotyczne podróże,  spróbuj z namiastki Maroka we własnym domu. Weź długą, odprężającą kąpiel ze mną w roli głównej, a zawarty we mnie olejek argonowy dopieści Twoją skórę i zmysły.

Przy okazji sprawdź także inne produkty do pielegnacji >>

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem