Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy i jak je dobrze przeprowadzić?

mloda dziewczyna uśmiechnięta

Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy i jak je dobrze przeprowadzić?

Rytuał oczyszczania twarzy to sposób na pozbycie się z powierzchni skóry wszelkich zanieczyszczeń. To absolutny fundament pielęgnacji, jeśli chcecie mieć zdrową, gładką i piękną skórę. I choć dwuetapowe oczyszczanie twarzy może brzmieć jak skomplikowany proces pielęgnacji, tak naprawdę jest banalnie prostym sposobem na mycie twarzy rano i wieczorem. Poznajcie metodę inspirowaną azjatyckimi rytuałami piękna!

Skąd pomysł na dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Sposób intensywnego, a jednocześnie delikatnego oczyszczania skóry pochodzi z Azji. To właśnie tam od wieków kładziono nacisk na kondycję skóry i jej piękny wygląd, który uzyskiwano przede wszystkim poprzez pielęgnację. Świadomość tego, jak ważnym etapem całego procesu jest oczyszczona skóra, sprawiła, że codzienną pielęgnację oparto na dwóch fundamentach. Dwuetapowe oczyszczanie skóry to wbrew pozorom krótki rytuał pielęgnacyjny, który jest przyjemny i kojący. Na czym on polega?

Demakijaż i mycie – oto tajemnica rytuału oczyszczającego

Dwuetapowe oczyszczanie skóry to proste kroki, które wykonuje się w codziennej pielęgnacji. Pierwszy z nich to demakijaż, a więc usunięcie kosmetyków kolorowych, ale nie tylko. To na tym etapie usuwacie wszelkie zanieczyszczenia, jakie osiadły na skórze w ciągu dnia. To kurz, pot oraz zanieczyszczenia z powietrza. A co w takim razie zrobić rano, gdy przecież nie macie makijażu na skórze? Oczywiście tego kroku nie wolno pomijać. W nocy pojawia się na skórze kurz, sebum czy pot. Je także musicie dokładnie usunąć.

Drugi krok oczyszczania to etap, w którym stosujecie kosmetyk z użyciem wody. Dzięki temu wszystkie pozostałości makijażu oraz inne zanieczyszczenia usuwane są dzięki użyciu odpowiedniego kosmetyku i spłukaniu całości wodą. Takie dokładne oczyszczenie skóry w dwuetapowym oczyszczaniu twarzy jest idealnym przygotowaniem do kolejnych etapów pielęgnacji. Pamiętajcie, by zawsze po oczyszczaniu użyć toniku lub hydrolatu, który przywróci naturalny balans i poprawi ogólną kondycję skóry.

Jakie kosmetyki wybrać do każdego z etapów?

Powinny być one dopasowane do potrzeb skóry, ale także do preferencji związanych z formułą i sposobem użycia. Jakie kosmetyki możecie zastosować?

Etap 1 – demakijaż

Tu sprawdzają się takie produkty, jak płyn micelarny, olejek czy masło. Pamiętajcie, że w mojej drużynie znajdziecie różnorodne kosmetyki tego typu. Przykładem jest płyn micelarny, który może być przeznaczony do każdego rodzaju cery, jak i przeznaczony dla konkretnego rodzaju skóry. W mojej drużynie znajdziecie zawodników, którzy zawierają nawet składniki nawilżające. Dzięki temu już na etapie oczyszczania chronią skórę przed wysuszeniem. Olejkiem myjącym świetnie oczyścicie skórę suchą, odwodnioną i napiętą. W celu rozpuszczenia zanieczyszczeń wodoodpornych, jak tusz czy pomadka użyjcie olejku, który nie powoduje uczucia ściągnięcia.

Etap 2 – oczyszczanie twarzy

Na tym etapie użyjcie takich kosmetyków, jak żel do mycia twarzy czy pianka do oczyszczania skóry. Je również dopasujcie do potrzeb swojej cery. Użycie pianki czy żelu pozwala ostatecznie oczyścić skórę, bez pozostawiania na niej nawet drobnych zanieczyszczeń.

Po takim oczyszczaniu możecie 1-2 razy w tygodniu zastosować peeling do twarzy, który złuszczy naskórek i pozwoli przeniknąć składnikom aktywnym w głąb skóry.

Dokładne mycie twarzy w 2 krokach

Jak zatem powinno wyglądać dwuetapowe oczyszczanie twarzy? Do mycia twarzy potrzebujecie dwóch kosmetyków. To, które z nich wybierzecie, zależy od Was i potrzeb Waszej skóry. Pamiętajcie, że dwuetapowe oczyszczanie twarzy przeprowadza się wieczorem oraz rano. To zajmuje tylko kilka minut! Najpierw nasączcie wacik płynem micelarnym i przecierajcie nim twarz aż do osiągnięcia efektu czystego płatka. Jeśli stosujecie olejek, po prostu rozmasujcie go na całej powierzchni twarzy. W kolejnym kroku wyczyśćcie skórę pianką lub żelem, całość spłukując wodą.

Czy warto sięgać po kosmetyki naturalne na etapie oczyszczania skóry?

W dwuetapowym rytuale oczyszczania skóry ważne jest to, jakie produkty wybieracie do pielęgnacji. Mogą one już na tym etapie regulować pracę gruczołów łojowych, chroniąc przed nadmiarem sebum czy nawilżać. Ich skład jest niezwykle ważny. Dlaczego? Wiele produktów oczyszczających zawiera składniki działające zbyt intensywnie i podrażniające skórę. W mojej FaceBoomowej ekipie znajdziecie wyłącznie takie, które powstają na bazie  składników naturalnych. Są w nich ekstrakty i oleje roślinne, chroniące przed wysuszeniem, substancje kojące, łagodzące i nawilżające skórę.

Dwuetapowe oczyszczanie skóry to najlepszy sposób na przygotowanie jej na dalsze zabiegi pielęgnacyjne oraz na aplikację makijażu!

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem