Najważniejsze jest wnętrze - sól jeziorowa

bryła soli jeziorowej

Najważniejsze jest wnętrze - sól jeziorowa

Na pewno każda z Was zna powiedzenie „nie oceniaj po okładce”. Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100 %, choć moja okładka jest niczego sobie :) Moje wnętrze pełne jest składników odżywczych i miłości, które zmieszane w odpowiednich proporcjach tworzą BOOMbową mieszankę. Jej podstawę stanowi kawa, ale żeby dbać o Was jak najlepiej w moim składzie znajdziecie wiele innych substancji, o których pewnie wiele z Was nigdy nie słyszało.

Takim sekretnym składnikiem jest sól jeziorowa. Pewnie wiele z Was myśli sobie teraz „ee tam, zwykła sól, każdy ma ją w swojej kuchni”. Nic bardziej mylnego! Sól jeziorowa jest bardzo wyjątkowa z wielu względów. Po pierwsze wydobywana jest tylko w jednym miejscu na świecie! Pochodzi z jeziora Ostrovnoye w Zachodniej Syberii, które słynie z tytułu jednego z najczystszych na świecie. Co więcej to jezioro słone, bogate w pełną mikroelementów solankę. Koncentracja i zebranie soli możliwe jest jedynie na przełomie października i listopada, kiedy temperatura jest na tyle niska, że dochodzi do sedymentacji i krystalizacji soli (prawie jak magiczny kwiat paproci). Następnie sól jest specjalnie pakowana a to jak trafia do mojego wnętrza pozostaje już tylko moją tajemnicą.

Sól jeziorowa jest znakomitym źródłem cynku, który uważany jest za minerał zdrowia i urody. Ceniony był już w starożytności jako panaceum na wszelkie dolegliwości. Dziś wiadomo, że cynk w sposób szczególny dba o naszą skórę i oczy. Zapewnia on bowiem utrzymanie prawidłowego poziomu witaminy E oraz ułatwia wchłanianie witaminy A, które w duecie zapobiegają trądzikowi, leczą łuszczycę i poprawiają elastyczność naszej skóry.

Kolejnym ważnym minerałem jest magnez, który rozświetla i rozjaśnia naszą skórę. Jest ratunkiem dla Pań o cerze poszarzałej i zmęczonej. Jest też zalecany dla osób o skórze wrażliwej i alergicznej - zmniejsza swędzenie i podrażnienia skóry. Ze mną nawet Panie o cerze skłonnej do podrażnień mogą być spokojnie. Jestem bardzo delikatnym chłopakiem…

Sól z jeziora Ostrovnoye to także prawdziwa kopalnia wapnia i żelaza, czyli składników budulcowych skóry. Wapń działa antyseptycznie, hamuje i łagodzi wszelkie zapalenia skóry. Jest też czynnikiem wspomagającym uszczelnianie warstwy zewnętrznej skóry. Natomiast żelazo poprawia jej odżywienie i ukrwienie. Same plusy!

Wymienione wyżej mikroelementy to tylko część z długiej listy dobroczynnych właściwości soli jeziorowej. Posiada też hormony, krzemionkę, biostymulatory, kwasy tłuszczowe, aminokwasy, polisacharydy i wiele innych. Terapeutyczne właściwości soli jeziorowej są 20 razy większe niż produktów wykonywanych z soli wydobywanej z Morza Martwego. Zabiegi oparte na niej stosowane są w gabinetach SPA oraz uzdrowiskach.

Ze mną takie SPA możesz mieć w swoim domu:)

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem