Kilka sposobów, jak skutecznie nawilżyć skórę twarzy!

nawilzanie_skory

Kilka sposobów, jak skutecznie nawilżyć skórę twarzy!

Czy zastanawiałaś się kiedyś po co właściwie nawilżać skórę twarzy? Czy sama skóra nie poradzi sobie z utrzymaniem właściwej kondycji?

Owszem, ale dlaczego dziś wyglądasz młodziej niż Twoja matka i babcia w Twoim wieku? Dlaczego masz mniej zmarszczek i bardziej jędrną skórę? Odpowiedzią jest właśnie pielęgnacja skóry przez nawilżenie. Tak, skóra poradzi sobie, gdy nie będziesz jej nawilżać, ale będziesz wyglądać gorzej. Oto więc jestem - ja, pogromca suchej skóry twarzy - Faceboom. Opowiem Ci, jak osiągnąć najlepsze efekty w nawilżaniu skóry.

Efekt braku nawilżenia - dlaczego mamy suchą skórę?

Z wiekiem Twój organizm coraz gorzej radzi sobie z utrzymaniem skóry w najwyższej kondycji. Wpływ mają na to głównie hormony. Zmiana w wydzielaniu estrogenów, które odpowiadają za elastyczność i nawilżenie skóry, doprowadza do pojawienia się pierwszych zmarszczek i kłopotów związanych z suchością cery. Estrogeny uczestniczą w powstawaniu kolagenu i prawidłowym odżywieniu skóry. Nic dziwnego, że spadek ich produkcji odbija się niekorzystnie na wyglądzie twarzy, której skóra nie tylko staje się wiotka, ale również przebarwiona, często z widocznymi naczynkami. Jeśli nie będziesz dbała o jej nawilżenie, będzie ona wyglądała coraz starzej. Pojawi się coraz więcej zmarszczek, bruzd, a odżywienie jej będzie coraz trudniejsze.

Jak nawilżyć skórę twarzy od zewnątrz?

O nawilżeniu twarzy wiem wszystko. Wybacz moją pyszałkowatość, ale zostałem stworzony po to, by skóra wyglądała młodo i promiennie. Zaufaj mi - jestem peelingiem, doskonałym produktem, który zapewni Ci właściwe nawilżenie skóry. Mam wielostronne działanie. Najpierw złuszczam naskórek, co otwiera pory skóry. Jest ona gotowa na przyjęcie substancji nawilżających. I to ja je również dostarczam. Usuwam też wolne rodniki, ujędrniam i chronię skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Po spotkaniu ze mną Twoja twarz nabierze nowego blasku. Jestem pewien, że się we mnie zakochasz i stworzymy cudowną parę. Na imię mam Boom - FaceBoom.

Znam potrzeby Twojej skóry, więc nie będę miał nic przeciwko jej spotkaniom z innymi produktami, szczególnie tymi pochodzenia naturalnego, które uzupełnią moje działanie. Polecam Wrażliwego Przyjaciela hydro krem nawilżający i gumową maskę algową do twarzy Giętką Idealistkę, które możesz stosować pomiędzy naszymi spotkaniami. Dzięki mojemu dzianiu substancje w nich zawarte będą mogły wniknąć głębiej i lepiej spełnić swoje zadanie. Używaj kremów, które zmniejszą proces odparowywania wody ze skóry, a więc tych tworzących powłokę lipidową. Szczególnie na noc sprawdzają się one znakomicie. W dzień potrzebujesz lekkich kremów, które będą stanowiły bazę pod makijaż jednocześnie nawilżając skórę.

W przypadku cery suchej, nawilżaj skórę twarzy jeszcze bardziej intensywnie i włącz do pielęgnacji maseczki nawilżające. Nie musisz kupować specjalnych produktów. Wystarczy Twój najlepszy krem nawilżający. Nanieś jego grubą warstwę na twarz – jak maseczkę – a następnie przykryj całość gazą nasączoną w ciepłej wodzie mineralnej. Efekt nawilżenia będzie znakomity. I mimo tych randek z innymi, nie zapominaj o mnie. Nasze spotkania z pewnością Ci się opłacą. Dzięki mnie będziesz rozpromieniona, gładka i pełna młodzieńczej witalności. Zarówno Ty, jak i Twoja cera.

Jak nawilżyć skórę od wewnątrz? Co jeść by mieć nawilżoną skórę?

Nawilżanie skóry twarzy to wielostronne działanie. Nie zapominaj więc o tym, jaki wpływ na kondycję skóry ma styl życia. Skóra jest przede wszystkim nawilżana od środka, dzięki wodzie, którą dostarczasz organizmowi w posiłkach. Stąd tak istotne jest picie odpowiedniej jej ilości. Dwa i pół litra wody – tyle powinnaś sobie dostarczać w ciągu dnia do organizmy. Na nawilżanie skóry twarzy ma wpływ wszystko to, co jesz – każdy posiłek. Wartościowe składniki, które dostarczasz organizmowi, są transportowane także do skóry. Zadbaj więc o to, by Twoje posiłki pełne były wszystkich potrzebnych składników, przede wszystkim witamin, zawartych w owocach i warzywach. Co więc jeść, aby zadbać o właściwie nawilżoną cerę? Wskazówek dostarczy piramida żywieniowa, która jest optymalnym sposobem żywienia, także dla osób ze skłonnościami do cery suchej. Odżywiając się zgodnie z tymi zaleceniami pozostaniesz nie tylko piękna, ale także zdrowa.

Jak chronić twarz przed wysuszeniem?

Wpływ na skórę twarzy i utrzymanie jej właściwego poziomu nawilżenia ma wiele czynników. Należą do nich:

·         promieniowanie UV,
·         zanieczyszczenie środowiska (spaliny, dym),
·         ogrzewanie (kaloryfery i klimatyzacja),
·         przyjmowanie niektórych leków,
·         czynniki atmosferyczne.

Zabezpiecz się przed nimi! Oprócz nawilżania – chroń skórę przed wysuszeniem. Przede wszystkim używaj kremów z filtrem, które zabezpieczają przed utratą nawilżenia, ale także groźnym czerniakiem. Jeśli wiesz, że będziesz przebywała w suchym, klimatyzowanym pomieszczeniu, nałóż krem zawierający warstwę lipidową, która nie tylko pozwoli nawilżyć skórę ale ochroni ją przed wysuszeniem. Na rynku dostępne są kremy, które zawierają takie substancje. Zagrożeniem jest też smog, który działa na cerę destrukcyjnie, pogłębiając bruzdy i wysuszając ją. Warto sięgnąć po kremy na bazie kwasu hialuronowego, które pomogą nawilżyć skórę.

Najważniejsze by pamiętać o codziennej pielęgnacji i być konsekwentnym. Sama przyznaj, że ta dbałość o cerę to czasem słomiany zapał. Tymczasem regularność jest podstawą sukcesu. Jeśli jednak czasem zapomnisz nałożyć krem, czy zmazać makijaż, zaproś mnie. Naprawię szkody. Zbiorę resztki zanieczyszczeń, usunę obumarły naskórek, oczyszczę i nawilżę. A na koniec proponuję aromaterapię – zapewniam Cię, że pachnę obłędnie. I nie zapominaj o naszych regularnych spotkaniach. Zresztą, mam nieodparte wrażenie, że nie muszę Ci tego mówić.

 

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem