Kilka sposobów jak skutecznie oczyszczać twarz!

oczyszczanie_twarzy

Kilka sposobów jak skutecznie oczyszczać twarz!

Twarz to Twoja wizytówka. Podpowiem Ci, jak ją prawidłowo oczyszczać, by skóra była czysta, świetlista i pozostała młoda na dłużej.

Jej oczyszczanie i właściwa pielęgnacja są wyjątkowo istotne. Także dla mnie. Wszak moja skuteczność jest znacznie bardziej widoczna wtedy, gdy nakładanie mnie – Faceboom’a – rozpoczniesz od oczyszczania skóry. Dbałość o jej kondycję to najlepsze, co możesz zrobić dla pięknego wyglądu i podkreślenia Twojego naturalnego piękna. Zatem jak oczyścić twarz?

Kiedy oczyszczać skórę twarzy?

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy powinnaś wykonywać przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. To absolutne minimum i podstawa pielęgnacji. W zależności od pory dnia oczyszczanie powinno wyglądać inaczej. Wieczorne zabiegi związane są z usunięciem kosmetyków kolorowych i doprowadzeniem skóry do jak najlepszej kondycji przed snem. Poranne czynności mają na celu przygotowanie skóry twarzy do położenia na niej makijażu oraz zabezpieczenie jej przed niekorzystnymi czynnikami, z jakimi będziesz miała do czynienia w ciągu dnia, na przykład promieniowaniem słonecznym.

Jak oczyścić skórę twarzy przed snem?

Oczywiście podstawowym zadaniem przy wieczornej pielęgnacji skóry jest usunięcie makijażu. Nie możesz pozwalać sobie na spanie w makijażu, gdyż to niszczy skórę. Nie pozwala jej się zregenerować i oddychać. Takie postępowanie zatyka pory i doprowadza do nieładnych przebarwień i wyprysków. Tego zdecydowanie nie chcesz. Przede wszystkim więc zmyj makijaż. Do tej czynności najlepiej użyj mleczka lub płynu do demakijażu, który skutecznie usunie kolorowe kosmetyki. Oczyszczanie skóry rozpocznij od oczu i ust, a więc miejsc, na które nakładasz najwięcej makijażu. Na końcu płatkiem kosmetycznym przetrzyj czoło, policzki, brodę, nos i dekolt. Teraz kolej na usunięcie resztek kosmetyków z użyciem wody i żelu lub pianki do mycia twarzy. Stosuj delikatne produkty, które nie wysuszają skóry. Na koniec wytrzyj buzię miękkim ręcznikiem poprzez delikatne dotknięcia, a nie pocieranie. Tak przygotowana skóra jest gotowa na nałożenie kosmetyków na noc.

Jak myć twarz rano?

Być może zastanawiasz się czy rano w ogóle warto rozpocząć dzień od oczyszczania skóry – wszak zrobiłaś to wieczorem, a przez noc nie osadziły się na niej żadne zabrudzenia. Nic bardziej mylnego. W czasie snu pocimy się, komórki skóry się złuszczają, na twarzy osadza się kurz i roztocza – jest ich mnóstwo w naszej pościeli. Sama rozumiesz, że warto włączyć w poranny rytuał czynności zmierzające do doprowadzenia twarzy do równowagi. Czym zatem oczyszczać cerę, żeby skóra pozostała w doskonałej kondycji przez cały dzień? Sięgaj po lekkie produkty, które nie są oparte na bazie alkoholu, działającym na skórę wysuszająco. Wybierz delikatne pianki myjące i toniki do wyrównania pH. Dopiero teraz możesz przystąpić do nakładania innych kosmetyków i robienia makijażu.

Czego używać do mycia twarzy?

Do właściwego mycia twarzy nie wystarczy mydło. Zatem czym ją oczyszczać ? Wspomniałem już, że warto myć ją delikatnymi produktami przeznaczonymi do skóry twarzy. Mogą to być żele, pianki, delikatne mydła – najlepiej te o naturalnym składzie. Warto też zrezygnować z wody z kranu na rzecz wód źródlanych i mineralnych. Jeśli wykorzystujesz kranówkę, niech będzie ona przegotowana. Jeśli w ciągu dnia nie masz makijażu na twarzy – szczególnie latem – warto stosować delikatne mgiełki, dzięki którym skóra jest nawilżona i oczyszczona.

Peeling – oczyszczanie twarzy w domu

Warto raz na jakiś czas zrobić sobie domowe SPA i szczególnie zadbać o cerę. Do pielęgnacji należy użyć najlepiej naturalnych produktów, które mają wspaniały wpływ na skórę i jednocześnie niosą niskie ryzyko podrażnień czy alergii. Najważniejszym elementem takiej super-pielęgnacji w domowych warunkach jestem oczywiście ja – Faceboom!. Wierz mi, że działam cuda. Zanim jednak mnie wykorzystasz, pamiętaj o oczyszczeniu skóry twarzy. Nie zadziałam tak, jak potrafię, jeśli zmieszasz mnie ze szminką czy pudrem. Jednak jeśli zadbasz o prawidłowy proces oczyszczania twarzy i nałożysz mnie dopiero potem na skórę – efekt Cię zaskoczy. Przede wszystkim złuszczę martwy naskórek i oczyszczę skórę oraz zapewnię jej doskonałe nawilżenie. Uwielbiam to!

Jak otworzyć pory?

Zastanawiasz się po co w ogóle otwierać pory? Przede wszystkim w celu usunięcia zanieczyszczeń, które się tam zgromadziły. Najlepiej robić to właśnie z moją pomocą – usunięcie martwego naskórka peelingiem nie tylko otwiera pory, ale również oczyszcza je i sprawia, że skóra jest gotowa na właściwe wchłonięcie substancji odżywczych i nawilżających z aplikowanych kosmetyków. W domowych warunkach, w każdej chwili, można też zrobić, tak zwaną, "parówkę". Przygotuj garnek z wrzątkiem. Pochyl się, okrywając głowę ręcznikiem, nad garnkiem – para wodna rozszerza pory, pozwalając na ich oczyszczenie.

Teraz, gdy już wiesz kiedy i czym oczyszczać twarz, jakich produktów do tego używać i jakie cuda czynię ja – Faceboom, nie pozostaje Ci nic innego niż zaprosić mnie na małe randez-vous i zrobić sobie domowe SPA, po którym będziesz piękna, a Twoja skóra oczyszczona i rozświetlona.

 

 

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem