Peelingi do twarzy – rodzaje i dopasowanie do typów cery

młoda dziewczyna na różowym tle

Peelingi do twarzy – rodzaje i dopasowanie do typów cery

Złuszczanie jest jednym z kluczowych etapów pielęgnacji skóry twarzy. Czy wiesz jednak, jak wybrać najlepszy peeling, dopasowany do rodzaju skóry, by osiągnąć maksymalne korzyści z jego stosowania? Dowiedz się, jakie są rodzaje peelingów i który z nich wybrać do swojego rodzaju cery.

Korzyści ze stosowania peelingów do twarzy

Regeneracja skóry jest naturalnym procesem, w wyniku którego pojawiają się nie tylko nowe komórki, ale obumierają także stare. Pozostają one na skórze, by następnie samoistnie ulec złuszczeniu. Jednak ten naturalny proces często ulega zaburzeniu – martwe komórki rogowe pozostają na skórze blokując ujście porów i możliwość naturalnego, prawidłowego funkcjonowania skóry. Regularne stosowanie peelingów uwalnia skórę od martwego naskórka, a jednocześnie odblokowuje pory. Dzięki temu mogą się one naturalnie oczyszczać. Stosowanie peelingu reguluje też wydzielanie sebum, a także wyrównuje koloryt skóry. Jak wiesz, w FaceBoomowym teamie zawsze stawiamy na multifunkcyjność i naturalność, dlatego peelingi do twarzy z ekipy FaceBoom’a nie tylko oczyszczają skórę, ale także ją nawilżają i odżywiają. Już po pierwszym użyciu poczujesz różnicę. Przedstawiam Ci Diamentowego Lidera oraz Ostrego Obrońcę – specjalistów w złuszczaniu cery.

Jakie są rodzaje peelingów do twarzy?

Wśród scrubów do twarzy znajdziesz mnóstwo ich rodzajów, jednak podstawowy podział odnosi się do ich sposobu działania. Możesz więc wybrać:

  • peeling mechaniczny – jego działanie oparte jest na ścierniwie, które mechanicznie ściera martwy naskórek, uwalniając w ten sposób skórę spod jego warstwy. W tej roli może wystąpić kawa, sól, cukier czy rozdrobnione nasiona lub zmielone pestki owoców, a w zależności od stopnia rozdrobnienia ścierniwa możemy mieć do czynienia z peelingiem drobno-  lub gruboziarnistym. Dodatkowo, dzięki zawartym w peelingu składnikom odżywczym – peeling mechaniczny może mieć właściwości pielęgnujące lub rozjaśniające;
  • peeling enzymatyczny – to peeling o oparty na właściwościach enzymów owocowych. Rozpuszczają one zawartą w komórkach keratynę, tym samym rozluźniają komórki naskórka, ułatwiając ich usunięcie i przyspieszając odnowę skóry. Tu nie ma konieczności intensywnego pocierania skóry. Peeling enzymatyczny zaliczamy do kategorii peelingów chemicznych.
  • peeling kwasowy – kwasy działają podobnie jak enzymy, jednak bardziej intensywnie, wpływając nie tylko na wierzchnią warstwę skóry, ale także na jej głębsze warstwy, pobudzając jednocześnie komórki skóry do regeneracji. Peeling kwasowy również zaliczamy do peelingów chemicznych.

Każdy z tych peelingów na swoje wady i zalety, dlatego musisz zdiagnozować rodzaj swojej skóry, by wybrać kosmetyk najlepiej dopasowany do jej potrzeb.

Jaki peeling wybrać do swojego rodzaju cery?

Wbrew pozorom wybór peelingu do twarzy nie jest trudny. Jeśli masz skórę normalną lub przetłuszczającą się czy mieszaną, możesz stosować peeling mechaniczny, który skutecznie złuszczy martwy naskórek. W przypadku skóry wrażliwej, podatnej na zaczerwienienia i podrażnienia, cery naczynkowej czy trądzikowej (bez zmian zapalnych), sięgnij po peeling enzymatyczny, który nie podrażnia skóry, działając skutecznie, a przy tym delikatnie. Taki peeling jest odpowiedni do każdego rodzaju cery, również do normalnej, przetłuszczającej się czy suchej. Nawilżająco-rozświetlający peeling Diamentowy Lider oraz Enzymatyczny puder do oczyszczania Sypki Flirciarz działają właśnie w oparciu o enzymy, dlatego możesz je stosować bez obaw.
Peelingi kwasowe nadają się do skóry z ukierunkowanym problemem. Przydają się w walce z przebarwieniami czy trądzikiem.  Są odpowiednie również w przypadku skóry dojrzałej i cierpiącej na utratę jędrności. Jednak ponieważ wnikają one głębiej w warstwy skóry, należy postępować z nimi ostrożnie, szczególnie w przypadku skóry wrażliwej.

Jeśli nie masz pewności, jaki peeling wybrać, zdecyduj się na najbezpieczniejszy, a przy tym skutecznie działający peeling enzymatyczny.

Zanim zrobisz peeling twarzy

Złuszczanie jest niezwykle ważnym elementem pielęgnacji. Zanim jednak rozpoczniesz peeling przygotuj do niego skórę. Kluczowe jest jej oczyszczenie. Zgodnie z koreańskim rytuałem pielęgnacyjnym, powinno być ono dwuetapowe. Najpierw przeprowadź demakijaż, używając wody micelarnej – Zaradnej Wizjonerki lub masła do demakijażu – Oczyszczającego Maestro. W kolejnym kroku sięgnij po kosmetyk, który używa się wraz z wodą. Może być to pianka myjąca – Puszysta Kumpelka lub Migocząca Celebrytka, albo puder enzymatyczny – Sypki Flirciarz. Dopiero tak oczyszczoną cerę możesz skutecznie złuszczyć. Jeśli wybierasz peeling mechaniczny, wmasuj kosmetyk w skórę przez kilka minut, następnie spłucz. Podobnie postępuj z peelingiem enzymatycznym, który możesz wmasować i pozostawić na skórze przez kilka minut. Po złuszczaniu pamiętaj o tonizacji skóry, by przywrócić jej naturalne pH.

Peelingi to lojalni przyjaciele skóry. Zaproś Ostrego Obrońcę lub Diamentowego Lidera do swojego rytuału piękna i obserwuj, jak skóra staje się gładka, oczyszczona, miękka i doskonale rozświetlona!

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem