Czym jest peeling kawitacyjny?

piękna dziewczyna na różowym tle

Czym jest peeling kawitacyjny?

W mojej ekipie znajdziecie wielu specjalistów od złuszczania, dlatego temat eksfoliacji i peelingów nie ma przede mną tajemnic! I chociaż lubię mówić o sobie, a o swoich kumplach mógłbym opowiadać cały dzień, to dziś wspomnę o peelingu kawitacyjnym. On też wykonuje dobrą robotę!

Po co złuszczać naskórek? 

Każdy peeling bez względu na jego rodzaj ma za zadanie złuszczać martwe komórki naskórka. Komórki rozpoczynają swoje życie w najgłębszych warstwach, aby następnie, aż do końca swojego cyklu życia, przesuwać się w kierunku powierzchni. Ten naturalny cykl odnowy naskórka trwa ok. 28 dni. Proces ten jednak pod wpływem wielu czynników może ulec spowolnieniu. Peeling pomaga pobudzić naturalny proces odnowy naskórka, a usunięcie martwych komórek umożliwia wniknięcie w głębsze warstwy skóry dobroczynnym składnikom odżywczym i nawilżającym, aplikowanym dzięki kremom, serum czy esencjom. 

Najlepsze peelingi, a wśród nich oczywiście moi kumple z ekipy – peelingi BodyBoomnie tylko złuszczają, ale zmniejszają przebarwienia, pomagając wyrównać koloryt skóry, nawilżają i odżywiają ciałoZłuszczanie to także znakomity sposób na pozbycie się wągrów i ograniczenie wydzielania sebum, skuteczny sposób na zwężenie porów i uniknięcie zbierania się w nich zanieczyszczeń. Jak więc widzicie, peeling ma same zaletyA można tego dokonać na wiele sposobów!  

Czym jest peeling kawitacyjny? 

Kawitacja to zabieg polegający na złuszczeniu skóry, dzięki zastosowaniu ultradźwięków. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia. Przed rozpoczęciem zabiegu, skóra musi być oczyszczona oraz lekko nawilżona, gdyż działanie urządzenia wymaga wilgotnej powierzchni. Dzięki działaniu ultradźwięków na zwilżoną skórę wytwarzają się gazowe pęcherzyki, które pękają, rozbijając połączenia między komórkami - umożliwiając usunięcie martwego naskórka. Zabieg ten ma intensywniejsze działanie niż peelingi do użytku domowego. Warto z niego korzystać, zwłaszcza gdy macie skórę problematyczną z zaskórnikami czy trądzikiem, a także w przypadku skóry przetłuszczającej się czy przesuszonej. Jest to dobry wstęp do dalszej pielęgnacji, odżywiającej i nawilżającej skórę. 

Kiedy i gdzie wykonać peeling kawitacyjny? 

Zabieg kawitacji wykonuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Przeprowadzać powinny go wykwalifikowane kosmetyczki lub kosmetolożki. Sam zabieg nie jest skomplikowany, jednak wymaga wiedzy oraz pewnej wprawy. Jego nieprofesjonalne wykonanie może doprowadzić do uszkodzenia skóry, dlatego warto kawitację wykonywać w zaufanych gabinetach. Do swojego domu możecie zaprosić moją BodyBoomową ekipę, a my już zadbamy o przyjemne i bezpieczne złuszczanie. Peeling kawitacyjny lepiej zlećcie specjalistom!  

W przypadku kawitacji ważny jest także moment wykonywania zabiegu. Najlepszymi porami do jego przeprowadzenia są jesień oraz zima. Wszystko ze względu na mniejszą ekspozycję na działanie promieniowania słonecznego (promieniowania UV), którego po zabiegu należy unikać. Bez względu na porę roku po zabiegu trzeba zabezpieczać skórę filtrami ochronnymi, najlepiej SPF 30 lub nawet SPF 50. Stosujcie je przez co najmniej trzy tygodnie po zabiegu.  

Peeling mechaniczny, enzymatyczny czy kawitacyjny? 

Liczba i zróżnicowanie zabiegów złuszczających sprawia, że można się w tym wszystkim pogubić. Co, jak i kiedy stosować do skóry twarzy? Wśród peelingów, które możecie stosować w domu, są dwa rodzaje kosmetyków: 

  • peeling mechaniczny – działa z użyciem ścierniwa, którym może być kawa, cukier lub sól. Ścierające właściwości tych substancji umożliwiają pozbycie się martwego naskórka, a dzięki dodatkowym składnikom odżywczym i nawilżającym, peeling pozostawia skórę gładką, jędrną i dobrze nawilżoną. Mój kumpel z ekipy FaceBoom’a - Ostry Obrońca jest właśnie takim peelingiem, wzbogaconym o ekstrakt z pomarańczy oraz wyciąg z kiwi i z cytryny. 
  • peeling enzymatyczny – to rodzaj peelingu, którego działanie oparte jest na naturalnych właściwościach enzymów roślinnych (np. owocowych, ziołowych). To one w delikatny, ale skuteczny sposób usuwają martwy naskórek, rozpuszczając jego warstwę rogową. Ich działanie pozwala odblokować kanaliki gruczołów łojowych i delikatnie usunąć martwe komórki bez podrażniania i zaogniania zmian skórnych. Możemy go stosować nawet wtedy, gdy skóra jest wrażliwa, czy wymaga specjalnej pielęgnacji, ze względu na zmiany trądzikowe. Przeciwskazaniem są istniejące już zmiany zapalne. 

Rodzaj peelingu dobierzcie do wymagań swojej skóry. Złuszczanie z ich udziałem najlepiej wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Inaczej jest z peelingiem kawitacyjnym, który jest bardziej inwazyjny. Jak już wspomniałem, wykonuje się go w gabinetach kosmetycznych, a częstotliwość jego wykonywania najlepiej skonsultować z ekspertemW zależności od indywidualnych potrzeb skóry, zabieg taki można wykonać jednorazowo, na przykład raz w roku, po lecie, w celu wyrównania kolorytu skóry, ale w przypadku skóry problematycznej może być konieczność przeprowadzenia 3-6 zabiegów w różnych odstępach czasowych. W międzyczasie możecie przeprowadzać domowe zabiegi peelingujące na twarz i ciało, dzięki peelingom z mojej ekipy 

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem