Pielęgnacja skóry dziecka jesienią i zimą w 3 krokach

młoda mama z dzieckiem na rękach

Pielęgnacja skóry dziecka jesienią i zimą w 3 krokach

Delikatna skóra maluchów, ze względu na kształtujące się dopiero naturalne funkcje ochronne, wymaga szczególnej ochrony. Z odpowiednimi kosmetykami o naturalnych, bezpiecznych składach zapewnienie jej nie jest trudne! Sprawdźcie, jak pielęgnować skórę dziecka, aby chronić ją przed negatywnym działaniem zimnych temperatur, wiatru czy suchego powietrza.

Zimowa v. letnia ochrona skóry dziecka

Są potrzeby, które pozostają niezmienne przez cały rok! To przede wszystkim zachowanie właściwego poziomu nawilżenia, które jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania skóry, a także dbanie o wzmocnienie warstwy lipidowej naskórka! Jednak w naszym klimacie, pielęgnacja skóry dziecka latem musi być inna niż jesienią czy zimą. Wszystko za sprawą zmieniających się wraz z porami roku czynników pogodowych. Latem skórę malucha trzeba chronić przed poparzeniem słonecznym i negatywnym wpływem promieniowania UV oraz odwodnieniem. Jesienią czy zimą ochrona ciała maluszka przed promieniowaniem ultrafioletowym może być mniej intensywna – chociaż nie wolno o niej całkowicie zapominać! Kiedy jednak za oknem temperatura spada poniżej zera, najważniejsze staje się zabezpieczenie skóry przed mrozem i nadmiernym przesuszeniem, spowodowanym suchym powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach.

Czym różni się skóra dziecka od skóry dorosłego?

Pod względem budowy naskórek dziecka w chwili narodzin jest w pełni wykształcony. Jednak obniżony poziom lipidów i mniejsza zdolność zatrzymywania wody w skórze noworodka, w porównaniu ze skórą osób dorosłych, powoduje, że bardzo łatwo o przesuszenie, czy powstawanie podrażnień. Najważniejszym wyzwaniem jest więc wzmocnienie naturalnego płaszcza ochronnego. Brak w pełni wykształconej warstwy lipidowej to brak bariery okluzyjnej na naskórku, która chroni organizm przed czynnikami zewnętrznymi i nadmierną utratą wody przez naskórek. Natłuszczające substancje naturalne, jak masła i oleje roślinne są świetnym sposobem na uzupełnienie tych niedoborów i zabezpieczenie skóry dziecka przed przesuszeniem.

Trzy kroki – małe dla Ciebie, wielkie dla skóry dziecka

Mam dla Was dobrą wiadomość: pielęgnacja skóry malucha nie jest trudna, pod warunkiem, że pamiętacie o kilku podstawowych zasadach i używacie dobrej jakości kosmetyków. Aby była skuteczna i optymalna, ważna jest także jej regularność. Na szczęście z BabyBoom to sama przyjemność! Oto trzy kroki jesienno-zimowej pielęgnacji, która zapewni skórze malucha optymalną ochronę.

1.    Jesienno-zimowe nawilżanie? Tak!

Choć może się wydawać, że teraz nawilżanie nie jest tak ważne, jak latem, jest ono równie istotne w pielęgnacji skóry maluchów. Suche powietrze, które znajduje się w ogrzewanych pomieszczeniach, ma ogromny wpływ na utratę naturalnego nawodnienia skóry. Tu sprawdza się Łagodne Mleczko Nawilżające BabyBoom, które nawilża i regeneruje delikatną skórę dziecka, pozostawiając ją dobrze nawilżona przez długi czas. Takie nawilżenie najlepiej stosować po kąpieli, aby optymalnie oddziaływać na skórę i umożliwić jej regenerację.

2.    Kąpiel z dodatkiem lipidów

Lipidy tworzą na skórze płaszcz ochronny - zabezpieczający przed utratą nawilżenia, i chroniący przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Naturalne oleje roślinne są doskonałym składnikiem kąpieli, zastępującym fizjologiczną warstwę hydrolipidową. Nie podrażniają skóry, zmiękczają ją i nie pozwalają na nadmierną utratę nawilżenia. Gdzie znaleźć lipidy? W Intensywnie Pielęgnacyjnym Olejku BabyBoom. To kompozycja naturalnych olejów roślinnych, które możesz stosować podczas kąpieli malucha. Dzięki czemu skóra dziecka jest mniej narażona na podrażnienia i przesuszenia.

Pamiętajmy, w zależności od częstotliwości kąpieli i jakości używanej wody, mycie samą wodą może powodować wysuszenie skóry niemowlęcia.

3.    SOS dla skóry malucha

Nawet jeśli dobrze dbasz o skórę dziecka, pamiętaj, że jest ona bardzo delikatna, więc bardziej podatna na uszkodzenia i podrażnienia, wywołane przesuszeniem czy wpływem czynników pogodowych. W sezonie jesienno-zimowym zawsze miejcie pod ręką Skoncentrowany Krem Pielęnacyjno-Ochronny BabyBoom. Działa on niczym opatrunek, łagodząc, kojąc i regenerując skórę. Przywraca jej odpowiednie nawilżenie i chroni przed czynnikami środowiskowymi, przyspieszając jej odnowę.

Sprawdźcie inne kosmetyki dla dzieci z serii BabyBoom >>

Pamiętajcie o systematyczności. Codzienna dbałość o skórę jest kluczowa dla utrzymania jej w jak najlepszej kondycji. Sucha skóra jest bardziej narażona na uszkodzenia, powodujące ból i dyskomfort dziecka, dlatego dobrze skomponowana jesienno-zimowa pielęgnacja malucha jest niezwykle ważna. A przy okazji masażu olejkiem, czy wcierania kremu, także i Wasza skóra skorzysta z dobroczynnych właściwości naturalnych kosmetyków i stanie się miękka oraz dobrze nawilżona. Same korzyści

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem