Sprawdź czego unikać podczas pielęgnacji skóry w ciąży

pielegnacja_w_ciazy

Sprawdź czego unikać podczas pielęgnacji skóry w ciąży

Cześć Dziewczyny! Tym razem postanowiłem wyjść naprzeciw wszystkim przyszłym mamom. W związku z tym przygotowałem kompendium wiedzy, z którego dowiecie się co robić, a z czego zrezygnować w tym wyjątkowym czasie.

Często zadajecie mi pytanie czy ja - peeling jestem odpowiedni do stosowania podczas ciąży. Prawdopodobnie prysznic ze mną lub którymś z moich kumpli nie spowodowałby żadnych skutków ubocznych, jednak zawsze polecam skonsultować się z lekarzem. U kobiet w ciąży i mam karmiących zmienia się próg wrażliwości skóry. To co do tej pory nie powodowało nadwrażliwości może nagle stać się drażniące i nie sprzyjające w codziennej pielęgnacji. Może się nawet okazać, że to co było przyjemne i miłe w doznaniu nagle jest nie do zniesienia. Postanowiłem przedstawić Wam kilka ważnych aspektów pielęgnacji, na które powinnyście zwrócić uwagę w czasie ciąży. Aby rozwiać Wasze wszelkie wątpliwość zebrałem w całość najczęściej zadawane przez Was pytania.

Pielęgnacja skóry w ciąży - jakich kosmetyków unikać?

Wiele z Was zapewne obawia się, że stosowane kosmetyki przenikną do Waszego maleństwa. Spokojnie, nie popadajmy w panikę. Wystarczy, że zrezygnujecie z kosmetyków zawierających niebezpieczne dla płodu składniki. Zrezygnujcie z kosmetyków z witaminą A (Retinal, Retinyl palmitate, All-trans retinol), kwasami (Glicolic Acid, Lactic Acid, Salicylic Acid), Fenoksyetanolem henoxyethanol, Ethylenglykolmonophenylether, 2-hydroxyethyl phenyl ether), Poliakrylamid oraz Parabenami. W kwestii peelingu warto pamiętać aby omijać brzuch oraz piersi. Wasza skóra ze względu na swoją wrażliwość może być narażona na podrażnienia.  To wszystko za sprawą estrogenów, które w tym wyjątkowym czasie ciąży wywołują znaczący wpływ na organizm kobiety. Może się również okazać i tak, że dotychczas stosowane kosmetyki nagle zaczną uczulać. Dotyczy to zazwyczaj produktów o silnym działaniu leczniczym.

Jakie kosmetyki w ciąży są bezpiecznie?

Dobrym rozwiązaniem w codziennej pielęgnacji skóry w ciąży jest stosowanie kosmetyków certyfikowanych o potwierdzonym, ekologicznym składzie. Warto jednak mieć na uwadze, że ekologiczny nie jest jednoznaczny z hipoalergicznym co oznacza, że tego typu kosmetyki również nie dają stu procentowej pewności braku wystąpienia podrażnień. Pewnym jest, że w okresie ciąży należy unikać słońca. Jest to spowodowane możliwością wystąpienia na skórze plam pigmentacyjnych, powstałych wskutek opalania (promieni UV). Nadmierna produkcja melaniny wpływa niekorzystnie na stan skóry. Często kobiety nie mogą pogodzić się z nieestetycznymi skutkami opalania. Dobrze jest stosować kremy z filtrem UV 30 nie tylko w trakcie bezpośredniego wystawienia na słońce ale i przed każdym wyjściem z domu. Co jednak w przypadku gdy plamy pojawią się już na skórze? Jedynym rozwiązaniem w czasie ciąży jest zastosowanie kremów rozjaśniających. Warto je nakładać dwa razy dziennie. Dobrze jest również stosować je miejscowo. Niestety z mocniejszymi zabiegami wybielającymi radziłbym się wstrzymać i zastosować dopiero po porodzie.

Kąpiele w czasie ciąży

Codzienna pielęgnacja to również kąpiele. Jeżeli uwielbiasz te w wannie - długie i gorące to pamiętaj, że woda nie może przekroczyć 38 stopni. Zbyt wysoka temperatura wody na każdego wpływa niekorzystnie. Warto pamiętać, że może powodować zaburzenia krążenia krwi, a co za tym idzie doprowadzić do omdleń, a nawet odklejenia łożyska.

Rozstępy i cellulit w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Duża część z Was boryka się również z problemem rozstępów. Niestety rozstępy to problem dziedziczny. W czasie ciąży dobrze jest stosować kremy dla kobiet ciężarnych, które mogą zminimalizować ryzyko wystąpienia rozstępów i cellulitu, który pojawia się ze względu na zwiększoną ilość estrogenów. Dobrze jest wmasowywać kosmetyk w skórę stosując technikę kolistych ruchów zwracając uwagę na miejsca szczególnie narażone takie jak: uda czy pośladki. Nie da się ukryć, że ciało kobiety podczas ciąży zmienia się pod każdym względem. Piersi potrafią powiększyć się nawet o dwa lub trzy rozmiary. To wszystko za sprawą płatów gruczołów sutkowych, które rozrastają się pod wpływem hormonów.

Zastanawiasz się nad tym którego z nas wybrać podczas ciąży? Odradzałbym stosowanie moich kawowych kumpli, którzy znani są ze swojej szorstkości i mocnego efektu ścierania. W tym wyjątkowym czasie wybierz słodkiego kokosa Sweet Coco, który został stworzony na bazie miąższu z kokosa co sprawia, że jest znacznie delikatniejszy i odpowiedni dla skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Pamiętaj jednak aby dla pewności i bezpieczeństwa skonsultować się ze swoim lekarzem.

 

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem