Płukanki do włosów – jak i kiedy stosować?

młoda kobieta myjąca włosy

Płukanki do włosów – jak i kiedy stosować?

Jeśli płukanki kojarzą Wam się z kosmetykami utrzymującymi kolor, koniecznie musicie poznać płukanki pielęgnacyjne! To kosmetyki o bogatym składzie i łatwiej w stosowaniu formule. Ich pielęgnacyjna moc sprawia, że włosy odzyskują dobrą kondycję i stają się miękkie, gładkie oraz pełne objętości.

Czym jest płukanka do włosów?

Włosy nieustannie narażone są na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, które pogarszają ich kondycję. Chodzi nie tylko o takie elementy, jak suche powietrze czy zanieczyszczenia atmosferyczne, ale także o działania stylizacyjne. Suszarka, lokówka, prostownica czy szarpiąca włosy, nieodpowiednia szczotka wpływają codziennie na pogorszenie wyglądu włosów. Tymczasem włosy, jeśli chodzi o ich strukturę, nie odbudowują się samodzielnie. Można jednak wspomóc ich kondycję, dbając o ograniczenie wpływu wymienionych czynników. Jak to zrobić? Tu właśnie wchodzi cała na biało – płukanka do włosów. To kosmetyk kondycjonujący, który wspiera  na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze - oddziałuje na skórę głowy, pobudzając mieszki włosowe i odżywiając skórę, po drugie - domyka łuski włosów. To multifunkcyjny produkt, które skutecznie działa na poprawę wyglądu włosów.

Co kryje się w składzie płukanek do włosów?

Najlepsze płukanki mają starannie opracowaną recepturę, pełną składników pochodzenia naturalnego. Co zatem kryje się w takich produktach? W mojej HairBoomowej ekipie postawiłem na składnik znany od wieków i ceniony przez miliony kobiet na całym świecie. Co to takiego?  Fermentowana woda ryżowa! To absolutny HIT w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Woda ryżowa wygładza i nawilża włosy, zapewniając im także odpowiednią dawkę odżywienia. Oprócz niej znajdziecie w płukance trehalozę, odpowiedzialną za miękkość i połysk włosów, która jednocześnie zapobiega ich przesuszeniu. Całość wzbogacona octem jabłkowym o działaniu nabłyszczającym i redukującym puszenie. Jeśli boicie się octowego zapachu, muszę Was uspokoić – o to także zadbałem. Wszystkie kosmetyki w mojej drużynie, w tym płukanka, pachną obłędnie.

Dla kogo przeznaczone są płukanki do włosów?

Jeśli dotąd nie stosowałyście płukanek, czas to zmienić! Bez względu na to, jakiego rodzaju macie włosy, płukanki są kosmetykami, które świetnie wpłyną na ich kondycję. Jeśli macie włosy wysoko lub średnioporowate, koniecznie włączcie je do swojej pielęgnacji. Płukanki doskonale nawilżą włosy, odżywią skórę głowy i domkną łuski, ograniczając parowanie wody. Są to kosmetyki przeznaczone zarówno do włosów zniszczonych, suchych i łamliwych, które wymagają przywrócenia naturalnej równowagi, jak do włosów przetłuszczających się, dla uzyskania balansu związanego z nadmiernym wydzielaniem sebum oraz normalnych – dla zachowania maksymalnej kondycji i pięknego ich wyglądu.

Stosowanie, czyli urok w prostocie!

Jeśli nigdy nie stosowałyście płukanek, nie martwcie się! Ich użycie jest banalnie proste. Zanim sięgniecie po kosmetyk, koniecznie dokładnie oczyśćcie włosy. Możecie w tym celu zastosować szampon z linii HairBoom Rice Rehab – Wrażliwego Wielbiciela, który ma formułę lekkiej pianki, więc nie wymaga spieniania na włosach, co ogranicza ich mierzwienie. Na tak umyte włosy nałóżcie płukankę, uwzględniając także skórę głowy. Na nią płukanka także wpływa korzystnie! Całość pozostawcie na około 2 minuty i spłuczcie. Proste, prawda? Jeśli macie włosy niskoporowate możecie stosować płukankę raz na tydzień. Przy włosach średnio i wysokoporowatych używajcie jej co drugie mycie, by zintensyfikować jej działanie i przywrócić włosom piękno i blask. Składniki aktywne wnikną w strukturę włosów, domykając łuski i sprawią, że poprawi się poziom nawilżenia, a włosy staną się gładkie, miękkie i lśniące.

Płukanki do włosów by HairBoom

Gdy tworzyłem serię kosmetyków do włosów, wiedziałem, że nie może w niej zabraknąć wzmacniającej i kondycjonującej włosy płukanki. Tak powstała Zalotna Flirciara pełna dobroczynnych składników pochodzenia naturalnego, a jej przyjemny zapach pozostawia na włosach delikatny aromat. Dla zmaksymalizowania efektu działania płukanki możecie włączyć do pielęgnacji pozostałe kosmetyki do włosów z linii odbudowującej na bazie fermentowanej wody ryżowej. Są to:

Taka całościowa pielęgnacja sprawi, że Wasze włosy staną się cudownie miękkie, mocne, elastyczne i pełne blasku. Pamiętajcie, że uzyskanie takiego efektu jest możliwe dzięki systematyczności. Włosy potrzebują nieustannego wsparcia w starciu z czynnikami zewnętrznymi, które oddziałują na nie niekorzystnie. Płukanka do włosów to łatwy sposób na piękne włosy i przyjemność, płynącą z naturalnej pielęgnacji.

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem