Jestem polskim chłopakiem...i jestem z tego dumny!

fotografia beauty model twarz

Jestem polskim chłopakiem...i jestem z tego dumny!

Jestem polskim chłopakiem...i jestem z tego dumny! Bo jest z czego! Mało kto wie jak wielki wkład w rozwój światowej branży kosmetycznej wnieśli właśnie Polacy. Nie wierzycie? Sami popatrzcie!

Pasta do zębów

Tak, to nie żart - twórcą pierwszej pasty do zębów był pochodzący z Gliwic Oskar Troplowitz. W 1881 roku jego fabrykę odwiedził znajomy stomatolog dr Floris, który opowiedział mu o problemach z higieną z jakimi spotyka się nacodzień. Troplowitz bardzo szybko wymyślił recepturę, która odpowiadziała na potrzeby współczesnych klientów- pastę „Pebeco“. Okazała się ona tak wielkim sukcesem, że już rok później słoiki pasty eksportowane były nie tylko do innych państw europejskich, ale i do Afryki.

Krem Nivea

Wszyscy go znamy, prawda? Przez wielu uważany za kosmetyk wszechczasów. I słusznie. Jego formułę również wymyślił Oskar Troplowitz tworząc tym samym pierwszy krem o delikatnej konsystencji, białym kolorze i ogromej trwałości. Nazwa pochodzi od łacinskiego „ nix nivis“, które znaczy śnieżnobiały. Krem produkowany jest od 1911 roku, a od ponad stu lat jego formuła pozostała praktycznie niezmienna.

Helena Rubinstein

Najbogatsza kobieta świata, twórczyni imperium piękna miała zaledwie 147 cm wzrostu i pochodziła z Krakowa! Nazywana „ cesarzową piękna“ wyprzedzała swoją epokę wizjonerskimi pomysłami. Jej kremy do pielęgnacji cery, oparte na starej polskiej recepturze dosłownie zrewolucjonowały świat kosmetyków. Zawsze o krok przed konkurencją, kiedy zmarła jej majetek szacowano na 100 mln dolarów.

Inglot

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiet. Marka Inglot dba o kobiece dłonie w ponad 100 kolorach, a kosmetyki tej firmy cieszą się międzynarodowym uznaniem. Nie bądźcie zaskoczone, że to także polska firma- powstała w Przemyślu w 1983 roku. Niemożliwe? Firmę założył absolowent UJ Wojciech Inglot, a wymyślona przez niego receptura szturmem zawojowała świat kosmetyki. Obecnie produkty Inglot kupić można w 46 krajach i jest to jedyna polska firma, która ma swój sklep na Times Square w Nowym Jorku.

Jak widzicie mamy się czym pochwalić Mam za sobą ogromne dziedzictwo i przyznaję, że muszę się naprawdę starać, żeby dorównać moim poprzednikom. Na szczęście znam ich sekret. To naturalne składniki i pasja, która jest podstawą każdego sukcesu.

Wierzę, że mam w sobie wszystko czego potrzebuje kosmetyk idealny! Nie zwlekaj, przekonaj się sama!

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem