Krem na noc – czym różni się od kremu na dzień i jak go stosować?

młoda uśmiechnięta dziewczyna trzymająca 2 kremy do twarzy w ręku

Krem na noc – czym różni się od kremu na dzień i jak go stosować?

Każdy krem do twarzy ma określone działanie pielęgnacyjne. Tradycyjny podział na kremy przeznaczone na dzień i na noc obecnie często się zaciera. Wszystko za sprawą multifunkcyjności kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Warto jednak wiedzieć, jak działa krem na noc i dlaczego warto używać kosmetyków do pielęgnacji rano i wieczorem.

Skąd wziął się podział na kremy na noc i na dzień?

Kosmetyki do pielęgnacji skóry powinny być idealnie dopasowane nie tylko do jej rodzaju, ale także potrzeb. Krem ma nie tylko uzupełniać braki i niwelować szkody, jakie powstały w skórze, ale także działać profilaktycznie, stymulując naturalne funkcje skóry. To gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie i stałą poprawę jej kondycji i wyglądu. Krem na noc i krem na dzień muszą być więc dopasowane do zmieniających się potrzeb skóry. W ciągu dnia, gdy narażona jest ona na utratę nawilżenia, przesuszenie i podrażnienie, za sprawą intensywnie oddziałujących na nią czynników zewnętrznych, musi być odpowiednio chroniona i nawilżana. W nocy skóra przestawia się na tryb regeneracji. To czas na samonaprawę, która może być zintensyfikowana poprzez dostarczenie jej odpowiednich składników aktywnych. I to jest właśnie zadanie kremów na noc – zapewnienie skórze składników stymulujących regenerację  oraz nawilżających i odżywczych. Podział na kremy na dzień i formuły na noc wynika więc z różnych potrzeb skóry, związanych z jej funkcjonowaniem o różnych porach.

Jak działają kremy na noc?

Czas, gdy cały organizm odpoczywa i przygotowuje się na wzmożony wysiłek w ciągu dnia, jest dla skóry okresem regeneracji. To właśnie nocą funkcje naprawcze działają najintensywniej. Dostarczając skórze substancji wspomagających tę regenerację, nie tylko ją przyspieszacie, ale także sprawiacie, że jej efekty są bardziej widoczne. Klasyczny krem na noc zawiera kompleks składników wpływających na regenerację skóry. Są to witaminy, substancje nawilżające, ale także pobudzające skórę do przyspieszonej odbudowy. Krem na noc:

  • intensywnie nawilża skórę,
  • regeneruje,
  • odbudowuje,
  • łagodzi podrażnienia i koi,
  • odżywia,

Niektóre kremy na noc mają nieco cięższą konsystencję. Mogą być bardziej tłuste, pozostawiając na skórze film. Jednak nie każda cera wymaga takiej formuły. Najważniejszy jest skład – pełen substancji o aktywnym działaniu i dopasowanie do potrzeb konkretnej skóry.

Czym różnią się kremy na noc od kosmetyków na dzień?

Kosmetyki przeznaczone do stosowania w ciągu dnia mają przede wszystkim minimalizować negatywny wpływ czynników zewnętrznych na skórę, poprzez wsparcie jej funkcjonowania. W formułach na dzień znajdziecie filtry przeciwsłoneczne, substancje nawilżające i wspierające barierę hydrolipidową. Filtry mają zapewniać skórze ochronę przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, które przyspiesza procesy starzenia, a także może wywoływać poważne choroby skóry. Składniki nawilżające w kremach na dzień, takie jak kwas hialuronowy, zapewniają odpowiednią dawkę nawodnienia skóry. To ważne, aby nie doprowadzać do jej przesuszania, dlatego dodatkowe wsparcie dają składniki wzmacniające płaszcz lipidowy, ograniczające przesuszanie skóry, np. dobroczynne oleje roślinne.

Krem wielofunkcyjny

W FaceBoomowej ekipie znajdziecie kremy, które za sprawą naturalnych składników aktywnych, działają wielofunkcyjne. Oznacza to, że ich składniki działają wielotorowo. Przykład? Ekstrakt z limonki wyrównuje koloryt skóry, ale jednocześnie wpływa korzystnie na jej nawilżenie, a bogactwo witamin i składników mineralnych sprawia, że działa on także regenerująco i odżywczo. A to tylko jeden składnik! Teraz już rozumiecie, dlaczego FaceBoomowe kremy działają tak skutecznie, spełniając funkcje nawilżające i ochronne w ciągu dnia oraz regenerujące i odbudowujące skórę w nocy.

Jak używać kremu na noc?

Chcąc zapewnić skórze maksymalne korzyści, płynące ze stosowania kremu na noc, poznajcie trzy kroki, które sprawią, że składniki regenerujące będą mogły wniknąć głębiej w skórę.

1.    Demakijaż

Codzienne zmycie makijażu jest kluczowe dla kondycji skóry. Używajcie w tym celu wody micelarnej – Zaradnej Wizjonerki, przeznaczonej do każdego rodzaju skóry lub Czujnej Estetki do skóry tłustej i problematycznej. Możecie też wybrać pełne olejów roślinnych masło do mycia twarzy.

2.    Oczyszczanie skóry

W drugim etapie jeszcze intensywniej oczyśćcie skórę kosmetykiem z użyciem wody, stosując piankę myjącą – Puszystą Kumpelkę lub rozświetlającą Migoczącą Celebrytkę.

3.    Złuszczanie martwego naskórka

Dzięki złuszczaniu martwych komórek naskórka umożliwicie lepsze wniknięcie składników odżywczych w głąb skóry. Peeling stosujcie 1-2 razy w tygodniu.

Dopiero tak przygotowana skóra może w pełni wykorzystać bogactwo substancji odżywczych, jakie jej serwujecie w wieczornym menu. Dajcie się jej „pożywić” i obserwujcie, jak staje się gładka, jędrna i cudownie rozświetlona!

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem