Poznaj sposoby na skuteczny demakijaż!

demakijaz_kosmetyki

Poznaj sposoby na skuteczny demakijaż!

kosmetyki_demakijaz

Czym jest płyn micelarny?

Płyn micelarny jest roztworem wodnym, który zawiera w sobie micele — cząsteczki o mikroskopijnym rozmiarze. Działają podobnie jak magnes — przyciągają do siebie wszystkie zanieczyszczenia i brud powstałe po całym dniu, w tym kosmetyki, kurz czy nadmiar sebum. Rozpuszczają wodoodporne kosmetyki — tusz do rzęs, eyeliner oraz inne. Płyn micelarny jest bardzo delikatnym kosmetykiem, a jego formuła nie narusza bariery ochronnej skóry, nie podrażnia jej ani nie pozostawia nieprzyjemnej, tłustej warstwy. Kosmetyk nie tylko usuwa makijaż, ale także łączy w sobie właściwości innych produktów pielęgnacyjnych: żelu do twarzy, mleczka oczyszczającego oraz płynu do demakijażu oczu. Dzięki niemu Twoja twarz będzie oczyszczona, umyta oraz właściwie nawilżona. Płynem micelarnym nazywamy także roztwór wzbogacony o substancje łagodzące, na przykład o d-panthenol, alantoinę czy nawilżający kwas hialuronowy. Większość z tego typu produktów jest pozbawiona zapachu. Sprawdź oczyszczającą wodę micelarną Zaradna Wizjonerka od BodyBoom!

Płyn micelarny a tonik

Płyn micelarny jest produktem do oczyszczania twarzy, natomiast tonik — kosmetykiem tonizującym, który przywraca neutralne pH skóry. Dzięki niemu cera nie przesusza się ani nie jest wyjałowiona — innymi słowy jest bardziej odporna na różnego rodzaju bakterie mogące rozwijać się na jej powierzchni. Obydwa kosmetyki wzajemnie się uzupełniają, a więc żaden z nich nie jest lepszy od drugiego. Zarówno jeden, jak i drugi powinnaś uwzględnić w swojej codziennej pielęgnacji skóry. Zamiast klasycznego toniku możesz wybrać także tonizującą mgiełkę do twarzy.

Kto powinien stosować płyn micelarny?

Płyny micelarne są odpowiednie do każdego rodzaju cery — skóry wrażliwej, cery suchej, a także skłonnej do podrażnień. Kosmetyku z powodzeniem mogą używać alergicy oraz osoby z trądzikiem — młodzieńczym oraz dorosłym. Płyn micelarny jest również dobry dla tych kobiet, które zazwyczaj nie mają czasu na codzienną wieloetapową pielęgnację skóry.

Jak działa mleczko do demakijażu?

Mleczko do demakijażu ma tłustą formułę, dzięki której szybko pozbędziesz się makijażu z twarzy i bardzo dobrze nawilżysz skórę — uzupełnisz ubytki w warstwie lipidowej. Niestety, płyn do demakijażu nie zmywa każdego kosmetyku — nie radzi sobie z wodoodpornym tuszem do rzęs oraz eyelinerem. Co więcej, nie oczyszcza skóry ani jej nie tonizuje. Tak więc w codziennej pielęgnacji, oprócz mleczka, powinnaś stosować także:

·        żel do mycia twarzy — aby umyć oraz właściwie oczyścić cerę z zanieczyszczeń powstałych po całym dniu,

·        płyn dwufazowego — aby usunąć resztki wodoodpornego makijażu z cery i okolic oczu,

·        tonik do twarzy — aby przywrócić skórze jej właściwe pH.

Kiedy warto używać mleczka do demakijażu?

Kosmetyk najlepiej sprawdzi się u osób mających suchą, odwodnioną skórę, która wymaga intensywnego nawilżenia. Mleczka możesz użyć także wtedy, kiedy nie wyobrażasz sobie codziennej pielęgnacji bez użycia co najmniej kilku produktów.

Mleczko do demakijażu a płyn micelarny?

Mleczko do demakijażu to kosmetyk wspomagający codzienną pielęgnację twarzy, najlepiej sprawdza się u osób z wrażliwą, suchą oraz odwodnioną cerą. Natomiast płyn micelarny jest kompleksowym produktem, który oczyszcza, myje i nawilża skórę oraz okolice wokół oczu. Nadaje się do każdego typu cery. Obydwa produkty różnią się między sobą także formułą — płyn micelarny wygląda jak czysta woda, natomiast mleczko jest podobne do rozrzedzonego kremu i posiada bogatą, tłuszczową bazę.

Wybór odpowiedniego produktu do demakijażu twarzy i okolic oczu nie jest zbyt łatwy — na szczęście masz mnie! Mam nadzieję, że pomogłem Ci rozwikłać wszystkie tajemnice płynu micelarnego oraz mleczka do demakijażu. Od teraz Twoja cera będzie jeszcze piękniejsza – bo właściwie oczyszczona!

Do zobaczenia! 

 

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem