WIOSENNE PORZĄDKI

różowe kwiaty w kobiecych dłoniach na tle kwiecistej sukienki

WIOSENNE PORZĄDKI

Hej dziewczyny! Jak radzicie sobie z przesileniem wiosennym? Muszę Wam powiedzieć, że ja dopiero od niedawna podchodzę do niego tak, jak się powinno - PRODUKTYWNIE! Przygotowałem więc garść porad, które zmotywują Was do energicznego i kreatywnego działania - właściwego dla tej pory roku :) Zaczynajmy!

Chociaż pogoda za oknem nieco demotywuje i skłania nas raczej do opatulenia się w ciepły kocyk niż wyjścia na spacer, nie możemy pozwolić, by miała nad nami przewagę! Czapka, kurtka, szalik, wygodne buty i ulubiona playlista, albo towarzystwo bliskiej osoby lub zwierzaka - z takim zestawem spacer czy jogging na świeżym powietrzu okażą się przyjemnością nawet w chłodny dzień! A Wy zyskacie zapas energii i dobrego humoru dzięki wytworzonym endorfinom :)

Regularna aktywność fizyczna zaowocuje także w lecie, kiedy wychodząc na plażę lub zakładając krótkie szorty, będziecie mogły pochwalić się pięknym i zgrabnym ciałem. Czasem warto się przemóc, wstać z kanapy i zacząć działać! :)

A po powrocie JA będę czekać na Was, pomogę Wam się zrelaksować, rozgrzać i odpocząć po intensywnym dniu, a przede wszystkim przygotuję Wasze ciała do wakacji lepiej niż ktokolwiek inny! Pamiętajcie o regularnych, domowych zabiegach pielęgnacyjnych - to klucz do młodego, promiennego wyglądu :) Bardzo istotna jest również dieta, ma ona wpływ nie tylko na Wasze samopoczucie, sylwetkę i zdrowie ogólne, ale także na skórę i paznokcie.

Teraz, kiedy macie dostęp do coraz większej ilości świeżych warzyw i owoców, warto udać się raz w tygodniu na targ i zrobić zapas witamin :) Produkty kupowane u lokalnych sprzedawców są często lepszej jakości, a oprócz tego nie są tak mocno pryskane, jak te dostępne w supermarketach. W internecie możecie znaleźć mnóstwo ciekawych przepisów na sałatki lub odżywcze smoothie.

Zdrowa dieta wcale nie musi być droga ani nudna! :) Wystarczy tylko odrobinę chęci i kreatywności. W tym czasie warto zadbać nie tylko o siebie, ale również swoje otoczenie.

Macie ogródek? Świetnie! Chwytajcie za łopatkę, grabie i sadzonki i wzbogaćcie go o kilka nowych, kolorowych kwiatów. To samo możecie zrobić na balkonie lub parapecie - wystarczy doniczka i odrobinę kreatywności, a przestrzeń dookoła Was od razu nabierze świeżych barw i pięknych zapachów!

Zaplanujcie też jeden dzień na przejrzenie wszystkich Waszych ubrań i rzeczy. Zastanówcie się których z nich dawno nie używałyście, spakujcie je do pudełek i oddajcie organizacjom charytatywnym lub sprzedajcie przez internet. Ład i dużo wolnego miejsca w Waszym otoczeniu sprawią, że łatwiej Wam będzie funkcjonować i zbierać myśli.

Jestem pewny, że macie mnóstwo przedmiotów, których nie potrzebujecie, lub z których korzystacie rzadziej niż raz w miesiącu. Być może nie są one dla Was koniecznie, a mogą bardzo przydać się innym! :)

Dodatkowo opróżniając szafę, chowając ciepłe rzeczy na strych lub do piwnicy i pozbywając się tych, które rzadko nosicie, zwalniacie miejsce dla nowej, letniej garderoby! Ja już uśmiecham się na myśl tych wszystkich krótkich sukienek i spodni odsłaniających Wasze cudowne, zgrabne nogi … :)

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem