Sprawdź czego o mnie nie wiesz...-witamina E i jej właściwości

peeling-kawowy

Sprawdź czego o mnie nie wiesz...-witamina E i jej właściwości

Dziewczyny! Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z prawdziwej mocy składników jakie zawiera moje wnętrze. W związku z tym dzisiaj chciałbym przedstawić Wam wszystkie właściwości dla których pewien często niedoceniany składnik stanowi bardzo wartościowy element wielu kosmetyków.

Właściwości witaminy E dla skóry 

Pragnę przedstawić Wam witaminę dla której ja już dawno totalnie straciłem głowę. To właśnie dzięki niej Wasza skóra jest tak odżywiona i pełna witalności. Mój skład również zyskał na wartości od momentu dołączenia tej niepozornej ale jakże skutecznej witaminy. Może domyślacie się już o kim mówię? Tak! Otóż to właśnie witamina E stała się moją faworytką wśród wszystkich witamin!

witamina młodości

Witamina E to jedna z najbardziej cenionych witamin, która swoją sławę zyskała dzięki działaniom regenerującym skórę, włosy i paznokcie. Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że każdy z nas lubi naoczne efekty swoich działań. Tego samego oczekuje się od swoich kosmetyków, które zyskują sympatię wtedy gdy efekty ich działań widoczne są gołym okiem. Stąd doceniamy witaminę E za to co robi dla skóry, a robi naprawdę wiele. Przyczynia się do wygładzenia zmarszczek i utrzymania odpowiedniego napięcia skóry. Odżywia i wpływa na neutralizację stanów zapalnych oraz podrażnień. Ważną sprawą jest również ochrona przed działaniem promieni słonecznych. To właśnie witamina E wpływa na organizację bariery ochronnej mającej na celu zabezpieczyć skórę przed uszkodzeniami. Nie straszne Wam będą wolne rodniki. Witamina E zapobiega fotostarzeniu się skóry. Jest silnym antyoksydantem. Dzięki niej skóra zyskuje dodatkową porcję ochrony. Możesz być spokojna, z takim wsparciem jesteś bezpieczna.

Ponadto witamina E odpowiada za nawilżenie skóry dlatego nadaje się idealnie do skóry suchej. Zabezpiecz skórę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zadbaj o siebie przed zimą. Również wtedy skóra wymaga wyjątkowej pielęgnacji.

Źródła witaminy E

Oprócz tego, że witaminę E znajdziesz w moim wnętrzu co w znaczący sposób wpłynie na stan Twojej skóry, warto również zadbać o prawidłową dietę. Pamiętaj, że porządną dawkę tej drogocennej witaminy znajdziesz między innymi w orzechach, awokado, olejach z kiełków pszenicy i oliwy z oliwek.

Nie wiem czy wiesz ale niedobór witaminy E w Twoim organizmie może objawiać się: zmęczeniem, podatnością na infekcje, anemią, rogowaceniem i starzeniem skóry, uszkodzeniem systemu nerwowego, degeneracją mięśni i problemami z zębami oraz kośćmi.

witamina E

Wróćmy jednak do witaminy E i jej wpływu na stan Waszej skóry. Jak już wspomniałem zawiera ona ogrom drogocennych właściwości. Zwana witaminą młodości opóźnia proces starzenia się skóry. Odżywia, regeneruje i natłuszcza. Dlatego właśnie tak bardzo pasuje do mojego wnętrza. Jako peeling kawowy bardzo cenię sobie jej obecność i pomoc w kompleksowym działaniu. Razem zatroszczymy się o Ciebie.  Jesteśmy związkiem idealnym, który zatroszczy się o skórę wymagającą szczególnej uwagi, skłonną do alergii i podrażnień. W związku z tym odpowiednia jest dla każdego typu cery.

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem