Złuszczanie na słodko - wszystko, co musisz wiedzieć o peelingu cukrowym

dziewczyna złuszczająca nogi peelingiem

Złuszczanie na słodko - wszystko, co musisz wiedzieć o peelingu cukrowym

Usuwanie martwego naskórka to konieczność, jeśli chcecie, by skóra była doskonale odżywiona i nawilżona. To on stanowi barierę, utrudniającą przedostanie się substancji odżywczych w głąb skóry. Peeling cukrowy to kosmetyk, który nie tylko zapewnia złuszczenie warstwy rogowej, ale także gwarantuje skórze odżywienie już podczas samego zabiegu.

Po co ten cukier?

Słodycz to nie tylko cecha jego charakteru, ale także wnętrze, które warto odkryć. A w nim –cukier! Jedyny, który możecie używać bezkarnie. Cukier jest ścierniwem, a więc materiałem, którego zadaniem jest złuszczenie martwego i zrogowaciałego naskórka. Nie jest on już potrzebny - stanowi barierę dla substancji odżywczych, dostarczanych wraz z innymi kosmetykami do pielęgnacji. Cukier jest jednym z najlepszych ścierniw, ścierając naskórek, jednocześnie się rozpuszcza. Jest to składnik naturalny, a więc niewywołujący podrażnień czy reakcji alergicznych, dlatego można go stosować także do skóry wrażliwej. Jednak pamiętajcie, przy skórze naczynkowej czy z zaawansowanymi zmianami trądzikowymi lepszym wyborem będą peelingi enzymatyczne.

Składniki peelingu cukrowego

Dobry peeling cukrowy poza cukrem powinien zawierać dodatkowe składniki nawilżające i odżywcze, tak aby zaspakajać wiele potrzeb skóry jednocześnie. Nie mogło być inaczej w przypadku Peelingu cukrowego Matcha Zielonooki Kompan. W swoim wnętrzu, oprócz szorstkiej słodyczy cukru, ma do zaoferowania:

  • matchę – kojącą i łagodzącą skórę, o działaniu antyoksydacyjnym;
  • zieloną kawę – chroniącą przed przesuszeniem, a jednocześnie ujędrniającą i uelastyczniającą skórę:
  • olej z awokado – nawilżający i regenerujący, utrzymujący skórę w dobrej kondycji na dłużej;
  • olej tamanu – zmniejszający widoczność rozstępów, ujędrniający i regenerujący skórę;
  • spirulinę – ujędrniającą skórę i neutralizującą działanie wolnych rodników.

Ta moc naturalnych składników odżywczych sprawia, że skóra już bezpośrednio po zabiegu staje się bardziej miękka, gładka i nawilżona. A regularne spotkania z  Zielonookim Kompanem zaowocują zmniejszeniem widoczności rozstępów i ujędrnieniem skóry. Nie martwcie się, to nie kolejny obowiązek. Z nim będzie to czysta przyjemność, na którą nie będziecie mogły się doczekać

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem