Od czego najlepiej zacząć dzień, żeby…dobrze zacząć dzień?

kubek czarnej kawy i kawa ziarnista na eco płótnie

Od czego najlepiej zacząć dzień, żeby…dobrze zacząć dzień?

Oczywiście od kawy! Kawa nie tylko pobudza do życia i stawia nas na nogi, ale jest także doskonałym pretekstem do spotkań towarzyskich i chwili zapomnienia. Niestety w wielu kręgach kawa nadal nie cieszy się najlepszą reputacją. Przez niektórych bywa nawet nazywana używką! (o zgrozo!) Pora obalić kilka mitów dotyczących kawy i osobiście przekonać się do jej zalet!

Przede wszystkim kawa ma właściwości energetyzujące, gdyż zawarta w niej kofeina pobudza działanie kory mózgowej i centralnego układu nerwowego. Zmniejsza też napięcie mięśniowe, co przynosi nam uczucie zrelaksowania i odprężenia. Filiżanka kawy to najlepsze lekarstwo na stresujący dzień w pracy - nie dość, że poprawi Waszą koncentrację, to jeszcze uspokoi Wasze nerwy - same plusy! (nie zapominajcie, że jeszcze lepszym sposobem na stres jest kąpiel ze mną...) Ponadto kawa pomaga spalać tłuszcz! Regularne picie kawy może poprawić nasz metabolizm nawet o 20%, a wszystko za sprawą zawartych w niej alkaloidów, które rozbijają tłuszcze na mniejsze cząsteczki. Jestem tego najlepszym przykładem - sekretem mojej rewelacyjnej sylwetki jest najwyższej jakości Robusta. Kawa poprawia też krążenie krwi, a co za tym idzie poprawia też dotlenienie komórek. Dzięki temu Wasza skóra po każdej kąpieli ze mną jest gładsza i bardziej promienna.

Kawa to także znakomite źródło przeciwutleniaczy. W jednym ziarenku znajduję się ich ok 1000! - prawdziwa boomowa bomba antyoksydantów! Substancje te zwalczają wolne rodniki i opóźniają procesy starzenia, są też niezastąpione w regeneracji uszkodzonych komórek.

To co dziewczyny?
Chyba pora na filiżankę dobrej kawy?
A może na poranny prysznic ze mną?
Kawa - w każdej postaci to najlepszy sposób na dobry początek dnia :)

Wasz jedyny i niezastąpiony
BodyBoom

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem