Baza pod makijaż – jak ją wybrać i stosować na co dzień?

młoda uśmiechnięta dziewczyna trzymająca bazę pod makijaż

Baza pod makijaż – jak ją wybrać i stosować na co dzień?

Gładka, miękka skóra twarzy o jednolitym kolorycie to efekt zdrowej pielęgnacji, połączonej z właściwym doborem kosmetyków do makijażu. Baza, choć często niedoceniana, odgrywa tu kluczową funkcję. Sprawdź, co możesz osiągnąć dzięki niej i dlaczego w ogóle warto ją stosować?

Po co używa się bazy pod podkład?

Baza pod makijaż jest kosmetykiem często pomijanym. Niektórzy uważają, że jest zbędna, bo sam podkład wystarczy. Tymczasem baza ma kilka funkcji, które wpływają na stan skóry i wygląd całego makijażu. Oczywiście pod warunkiem, że jest to jakościowy kosmetyk, o dobrym składzie i charakteryzujący się także właściwościami pielęgnacyjnymi. Taka jest właśnie baza pod makijaż FaceBoom – Fascynująca Iluzjonistka. Ma ona działanie upiększające i utrwalające makijaż. Przede wszystkim nawilża skórę, dzięki czemu jest ona w dobrej kondycji przez cały dzień. Jej oddziaływanie na skórę nie ogranicza się jednak tylko do tego. Jej upiększające właściwości sprawiają, że skóra staje się wygładzona i dobrze rozświetlona, a cały makijaż zyskuje oczekiwany wygląd i trwałość.

Jaką bazę wybrać?

Kieruj się przede wszystkim jej jakością. Przypadkowy kosmetyk a o nieodpowiednim składzie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Odpowiednia baza pod podkład powinna mieć właściwości pielęgnujące skórę. To przecież właśnie ona jest kosmetykiem, który jako pierwszy aplikujesz w czasie wykonywania makijażu. Niech nie tworzy efektu maski, ale naturalnie wygładza, ujędrnia i nawilża. Wśród baz dostępne są kosmetyki o różnych właściwościach i efektach, jakie można dzięki nim osiągnąć. Najpopularniejsze są bazy matujące i rozświetlające. Zwłaszcza te drugie są dziś na topie. Rozświetlona skóra wygląda młodziej i bardzo naturalnie. Moda na takie rozświetlenie przyszła wraz z popularnością
k-beauty, a więc koreańskiego modelu pielęgnacji skóry. I taką bazę znajdziecie w ekipie FaceBoom – pielęgnującą i rozświetlającą. Dla piękna Twojej skóry.

Dlaczego warto wybierać naturalne bazy pod makijaż?

Skład bazy jest kluczowy nie tylko dla efektu upiększającego, jaki ma ona wywoływać, ale przede wszystkim dla kondycji skóry. Złej jakości, pełna syntetycznych substancji baza przyniesie co prawda oczekiwany efekt wizualny, ale wpłynie na skórę podrażniająco i wysuszająco, co w efekcie wywoła skutki odwrotne do zamierzonych. Sucha, odwodniona, cienka skóra będzie wyglądała na starszą i bardziej zmęczoną. Naturalna baza nawilżająco-rozświetlająca, pełna składników roślinnych, pobudza naturalne funkcje skóry, zapewniając jej właściwe nawodnienie i odżywienie. W mojej FaceBoomowej bazie znajdziesz więc kwas hialuronowy i betainę – dla doskonałego nawilżenia i ujędrnienia skóry, ekstrakt z aceroli, hibiskusa oraz pitai, by odżywić i ujędrnić skórę, a także naturalne oleje roślinne, takie jak olej z babasu oraz olej abisyński – doskonale nawilżające oraz ujędrniające i chroniące przed utratą nawodnienia. Taka kompozycja naturalnych składników aktywnych sprawia, że skóra jest znakomicie pielęgnowana, co bezpośrednio wpływa na jej wygląd. A przecież o to chodzi w makijażu.

Jak używać bazy pod makijaż?

Chcąc maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje baza pod podkład, pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu twarzy przed jej aplikacją. Dobrym sposobem na jej przeprowadzanie, jest stosowanie dwustopniowego oczyszczania:

Taki demakijaż i oczyszczanie stosuj dwa razy dziennie – wieczorem oraz rano, przed nałożeniem makijażu. Dwa lub trzy razy w tygodniu przeprowadzaj złuszczanie skóry twarzy, wykorzystując peelingi. Na oczyszczoną skórę, nałóż bazę pod makijaż. Dzięki temu składniki, znajdujące się w kosmetyku dobrze się wchłoną i przyniosą skórze maksymalne korzyści. Bazę możesz aplikować opuszkami palców, delikatnie rozprowadzając i wklepując w skórę, jak krem. Po takiej aplikacji możesz wykonać kolejne etapy makijażu. Twoja skóra stanie się gładka, miękka, a jej koloryt wyrównany. Dzięki temu cały makijaż będzie wyglądał pięknie i naturalnie.

Dobra baza umożliwia osiągnięcie maksymalnych efektów bo jest to nie tylko kosmetyk upiększający, ale także pielęgnujący. Sięgnij po Fascynującą Iluzjonistkę i odkryj naturalne piękno swojej skóry!

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem