Wszystko, co musicie wiedzieć o maseczkach w płacie

młoda dziewczyna z maseczką w płacie na twarzy

Wszystko, co musicie wiedzieć o maseczkach w płacie

Moda na maseczki w płacie trwa! Przyszła ona do Europy prosto z Azji, gdzie ten sposób pielęgnacji skóry znany jest od wieków. Dziś dostępny jest w wygodnej formie gotowych maseczek, przeznaczonych do nawilżania i odżywiania skóry twarzy. Sprawdźcie, o co chodzi z tymi maseczkami w płacie i dlaczego są tak popularne.

Tradycja maseczek w płacie

Japonia to kraj, w którym do pielęgnacji ciała przykładano ogromną wagę już od wieków. Stamtąd właśnie wywodzą się maseczki w płacie. Były one wykonywane ze skrawków materiału, pozostałych po uszyciu kimona. Jedwab, nasączany wodą różaną, miał pielęgnować skórę gejsz, która była na co dzień pokrywana intensywnym i szkodliwie wpływającym na skórę, charakterystycznym makijażem. Tradycja przetrwała, a dzisiejsze maski w płacie są kosmetykami o spektakularnie działających formułach.

Czerpiąc z najlepszych wzorców pielęgnacji skóry, stworzyłem dla Was maski w płacie, dzięki którym poczujecie się jak w luksusowych salonach SPA. Błyszcząca Panienka i Gwiazdorska Dama to maski pełne substancji silnie nawilżających, witalizująco-rozświetlających, które pozostawiają cerę miękką, gładką i cudownie rozświetloną. Są one połączeniem tradycyjnych, naturalnych składników z osiągnięciami w zakresie kosmetologii, byście mogły dbać o skórę, jednocześnie rozpieszczając zmysły.

Zalety stosowania maseczki w płachcie

Być może zastanawiacie się, o co w ogóle chodzi z tą płachtą? Czy to tylko moda? Czy ta płachta ma w ogóle jakieś znaczenie dla pielęgnacji? To nie przypadek, że w maseczkach stosuje się materiał.

Płachta jest nasączona silnie skoncentrowanymi substancjami odżywiającymi i nawilżającymi skórę. Tkanina wysycha wolniej, dzięki czemu substancje aktywne nie wchodzą w interakcję z otoczeniem, ale działają wyłącznie na skórze, umożliwiając im dotarcie w głębsze jej warstwy. Proces ten jest ułatwiony dzięki ciepłu, jakie wytwarza przykryta tkaniną skóra. To otwiera pory i ułatwia przenikanie substancji czynnych w jej głąb. Skoncentrowana formuła, podobna do serum może intensywniej oddziaływać na skórę i ją odżywiać oraz nawilżać, dzięki czemu staje się ona miękka, jędrna i rozświetlona.

Nie bez znaczenia jest także przyjemność, jaka płynie z takiej pielęgnacji. Dzięki niej możecie się poczuć jak w prawdziwym SPA, a wspaniały zapach maseczek FaceBoom ma również działanie aromaterapeutyczne. Pozwala się zrelaksować i wypocząć w czasie intensywnej pielęgnacji skóry. Wy odpoczywacie, ekipa FaceBooma działa.

Maseczka w płacie, a koreański rytuał pielęgnacji skóry

K-beauty to pochodzące prosto z Azji, koreańskie rytuały piękna, które sprawiają, że w łatwy i przyjemny sposób można zyskać piękną, zdrową skórę, zachowując młodość na dłużej. Maseczki w płacie mają w tym rytuale swoje ważne miejsce. Zanim położycie maseczkę na twarz, przygotujcie skórę, by mogła czerpać maksymalne korzyści z substancji aktywnych, jakimi jest nasączona płachta. Przede wszystkim trzeba wykonać demakijaż oraz oczyszczanie. Do demakijażu użyjcie wody micelarnej – Zaradnej Wizjonerki. Wystarczy nasączyć nią płatek bawełniany i przetrzeć twarz. Micele w niej zawarte mają zdolność przyciągania nieczystości, więc nie musicie intensywnie pocierać skóry, by usunąć z niej zabrudzenia.

Zamiast wody micelarnej możecie użyć masła do demakijażu – Oczyszczającego Maestro, który przemienia się na skórze w olejek. Następnie umyjcie skórę pudrem enzymatycznym – Sypkim Flirciarzem lub jedną z dwóch pianek do mycia – Puszystą Kumpelką albo Migoczącą Celebrytką.

W kolejnym kroku sięgnijcie po peeling – Diamentowego Lidera lub Ostrego Obrońcę, który złuszczy naskórek, oczyści pory i przygotuje skórę na dawkę intensywnego odżywienia i nawilżenia. Na tak przygotowaną skórę zaaplikujcie serum – Olśniewającego Innowatora. Po jego użyciu przychodzi czas na maseczkę w płacie.

Taka kolejność poszczególnych etapów pielęgnacji sprawia, że maska nie tylko dostarcza skórze składniki odżywcze, którymi jest nasączona, ale potęguje działanie wcześniej użytego serum.

Maseczka w płacie jest jednym z istotnych etapów pielęgnacji skóry. To moment jej intensywnego nawilżenia i odżywienia, a od tego zależy jej piękno i zdrowy wygląd. Kompaktowe rozmiary i wygoda stosowania maseczek w płacie jest luksusem, na który możecie sobie zawsze pozwolić, szukając skutecznej, naturalnej pielęgnacji. Znajdziecie także przyjemność i relaks – jak zawsze, gdy się spotykamy

10-zalet-jogi
pielegnacja_skory_latem